Ivan Langer


Děkuji všem za dosavadní přízeň. Rád se s vámi potkám na mém Facebooku. Ivan Langer

Zaujalo mě...

Vrchní soud dal Ivanu Langerovi za pravdu ve sporu s vydavatelem MF DNES a idnes.cz (MAFRA, a.s.) o ochranu osobnosti a zrušil rozsudek soudu prvního...

více »

Ivan Langer
Curriculum vitea

Tiskové zprávy / První rok provozu kontaktních míst Czech POINT

[27.03.2008]

CzechPOINT

První rok provozu kontaktních míst Czech POINT

Ministr vnitra Ivan Langer zhodnotil první rok provozu kontaktních pracovišť Czech POINT

Dnes, ve čtvrtek 27. března 2008, se u příležitosti výročí prvního roku provozu kontaktních pracovišť Czech POINT uskutečnila tisková konference.  Tiskové konference se zúčastnil ministr vnitra Ivan Langer a náměstek ministra vnitra pro veřejnou správu, informatiku, legislativu a archivnictví Zdeněk Zajíček. Přítomní na tiskové konferenci zhodnotili první rok provozu kontaktních pracovišť Czech POINT a také představili aktuální výsledky tohoto projektu.

„Před rokem pouze několik málo zasvěcenců vědělo, tušilo, co se skrývá pod pojmem Czech POINT. Nyní máme za sebou rok a jsem bytostně přesvědčen, že tento úzký okruh informačních fanatiků se rozšířil o neskutečně velký počet těch, kteří rozhodně nepatří mezi fanatiky v oblasti informačních a komunikačních technologií a to jenom proto, že pod názvem Czech POINT si dokáží představit něco konkrétního a něco užitečného pro jejich každodenní život,“ řekl dnes ministr vnitra Ivan Langer

Do prvního projektu propojující výkon veřejné správy se zapojilo 1367 starostů, vyškolili jsme 6200 úředníků – asistentů pro pomoc občanům na kontaktních místech, za rok fungování jsme vydali 255.119 výpisů. V den prvního výročí, ve středu 26. března 2008, kontaktní místa Czech POINT zaznamenala rekord v počtu vydaných výpisů – ten den bylo vydáno 7.169 výpisů, což je nejvíc za jeden den od začátku fungování Czech POINTu.

 Hlavním cílem projektu Czech POINT je, aby obíhala data, ne občan! Czech POINTy jsme úspěšně otestovali v pilotním provozu v 37 obcích. V průběhu měsíce listopadu a prosince 2007 proběhla příprava na plošné zavedení projektu Czech POINT včetně školení obsluhy jednotlivých míst Czech POINT. Ve druhé polovině roku 2007 došlo k doplnění o agendu výstupu z Rejstříku trestů a rozšíření funkčnosti výpisu z Katastru nemovitostí. 

 Budoucnost Czech POINTu

 S novelou živnostenského zákona (1.7.2008) Czech POINTy začnou zprostředkovávat žádosti o živnost, vznikne nový podací terminál. Sjednotí se identitní prostor, dojde k integraci s ePUSA a samosprávnými agendami. Ve třetím čtvrtletí roku 2008 umožníme výpisy z registru bodů řidiče a hlášení matričních událostí do evidence obyvatel. S přípravou na platnost eGA (1.7.2009), vznikne ověřovací terminál a dojde ke konverzi dokumentů.

Jana Malíková, ředitelka odboru a tisková mluvčí

 

Každý z nás má právo na svůj názor