Ivan Langer


Děkuji všem za dosavadní přízeň. Rád se s vámi potkám na mém Facebooku. Ivan Langer

Zaujalo mě...

Vrchní soud dal Ivanu Langerovi za pravdu ve sporu s vydavatelem MF DNES a idnes.cz (MAFRA, a.s.) o ochranu osobnosti a zrušil rozsudek soudu prvního...

více »

Ivan Langer
Curriculum vitea

Tiskové zprávy / Poslanecká sněmovna v prvním čtení projednala zákon o eGovernmentu

[26.03.2008]

eGovernment

Poslanecká sněmovna v prvním čtení projednala zákon o eGovernmentu

úspěšný vstup do legislativního procesu projednávání zákonné úpravy eGovernmentu

Poslanecká sněmovna včera 25. března v prvním čtení projednávala zákon o eGovernmentu. Ministr vnitra Ivan Langer a ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil předložili tento zákon Vládě ČR 25. ledna 2008. Vláda jej schválila a Poslanecká sněmovna jej posunula do druhého čtení. Jsme tedy o další krok blíže k modernímu a efektivnímu státu. Zákon o eGovernmentu je srdcem eGona – symbolu moderní veřejné správy. Jedná se o další součást komplexního řešení eGovernmentu, do něhož spadá i projekt Czech POINT, do kterého se k 29. 2. 2008 aktivně zapojilo již 1305 úřadů.  

 „Toto je průlomová norma. Je to naplnění třetího ze čtyř pilířů rozvoje e-Governmentu v České republice. Jsem přesvědčen, že tak jak se nám podařilo nalézt průřezovou podporu u předcházejících projektů komunikační infrastruktury veřejné správy, Czech Point v této Poslanecké sněmovně, tak věřím, že stejnou podporu získá napříč jednotlivými politickými stranami i tento návrh zákona a s ním související zákony další,“ řekl Ivan Langer.

Zákon o eGovernmentu sníží míru byrokracie, zavede elektronizaci agend a ušetří občanům i úředníkům spoustu času. Lidé už nebudou muset trávit čas v nekonečných frontách na různých úřadech. Budou mít možnost vyřizovat svoje záležitosti elektronickou formou z pohodlí domova nebo své kanceláře. Namísto občanů budou po úřadech obíhat data. Papíry totiž plnohodnotně nahradí spisy v elektronické podobě, které budou putovat jednotným systémem státní správy. Zmizí razítka a tištěné dokumenty, odpadne nutnost opakovaného vyplňování rozličných formulářů. Ochrana osobních údajů bude zajišťována elektronickým podpisem a systémem elektronické identity.


Jana Malíková, ředitelka odboru a tisková mluvčí

 

Každý z nás má právo na svůj názor