Ivan Langer


Děkuji všem za dosavadní přízeň. Rád se s vámi potkám na mém Facebooku. Ivan Langer

Zaujalo mě...

Vrchní soud dal Ivanu Langerovi za pravdu ve sporu s vydavatelem MF DNES a idnes.cz (MAFRA, a.s.) o ochranu osobnosti a zrušil rozsudek soudu prvního...

více »

Ivan Langer
Curriculum vitea

Tiskové zprávy / Náborová kampaň k Policii ČR je účinná

[07.03.2008]

Policie

Náborová kampaň k Policii ČR je účinná

Policie České republiky úspešně realizuje náborovou kampaň „Pomáhat a chránit“

Policie České republiky spustila 1. února 2008 náborovou kampaň, jejíž filosofii vystihuje hlavní heslo „Pomáhat a chránit“. Policie spuštěním této kampaně reagovala na personální situaci, kdy v celé ČR chybělo 5041 policistů.

Od spuštění náborové kampaně „Pomáhat a chránit“ přišlo personalistům celkem 5038 dotazníků od občanů, kteří mají zájem pracovat u Policie ČR. „Tento obrovský zájem potvrzuje, že práce u policie není považována za stereotypní a neperspektivní. Je to pro nás velmi dobrá zpráva, která přináší také povzbuzení pro celý tým, podílející se na realizaci Reformy Policie ČR.  Těší mě, že díky kampani máme možnost získat nové policisty, kteří  budou odpovídat vizi moderní policie. Moderní policii, která je vstřícná a která pomáhá a chrání,“ uvedl Ivan Langer.

Zpráva o tom, že počet zájemců o práci u Policie ČR pět týdnů po spuštění kampaně překročil hranici 5.000, potěšila rovněž policejního prezidenta Oldřicha Martinů.  „Zhruba za měsíc budeme vědět, kolik z těchto adeptů policejní práce úspěšně projde přijímacím řízením a doplní naše stavy. Ale už teď můžeme říci, že zájem mladých lidí svědčí o tom, že pokládají profesi policisty za prestižní a perspektivní povolání. Kampaň se teprve rozeběhla a já jsem přesvědčen, že bude neméně úspěšně pokračovat. Předpokládám, že významný příliv zájemců se projeví na konci školního roku, nebo spíš ještě po prázdninách. Těší mě také významný podíl žen mezi dosavadními zájemci. Budujeme moderní policii 21. století, realizuje projekty typu P 1000 a nabízíme zajímavou práci v moderních podmínkách a s moderním vybavením.“   

Zájemci žádají o zaměstnání u Policie ČR především přes internetovou stránku www.nabor.policie.czExterní odkaz - stránka se otevře v novém okně, na níž mohou  získat přehled o základních policejních činnostech, podmínkách přijetí do služebního poměru a jeho výhodách a také o možnostech budování kariéry nebo získání či rozšíření svého vzdělání. Od spuštění náborové kampaně navštívilo tuto webovou stránku přes 83 000 zájemců.


Jana Malíková
ředitelka odboru tisku a PR MV a tisková mluvčí

a

David Kubalák
tiskový mluvčí Policejního prezidia ČR

 

Každý z nás má právo na svůj názor