Ivan Langer


Děkuji všem za dosavadní přízeň. Rád se s vámi potkám na mém Facebooku. Ivan Langer

Zaujalo mě...

Vrchní soud dal Ivanu Langerovi za pravdu ve sporu s vydavatelem MF DNES a idnes.cz (MAFRA, a.s.) o ochranu osobnosti a zrušil rozsudek soudu prvního...

více »

Ivan Langer
Curriculum vitea

Tiskové zprávy / Ministr vnitra dnes v Olomouci představil „2. rok změn“ v resortu ministerstva vnitra

[06.03.2008]

Ministerstvo vnitra, policie

Ministr vnitra dnes v Olomouci představil „2. rok změn“ v resortu ministerstva vnitra

Plánované cesty ministra vnitra po regionech ČR

Ministr vnitra Ivan Langer navštívil dnes, ve čtvrtek 6. března 2008, Olomouc. Olomoucký kraj je prvním regionem, do kterého ministr vnitra v rámci svých pravidelných výjezdů zavítal a ve kterém představil téma „2. rok změn - práce a setkávání“ v resortu ministerstva vnitra. Cílem cest je představit hlavní priority ministerstva vnitra v letošním roce, zejména reformu policie a eGovernment.

První představení priorit ministerstva vnitra na rok 2008 proběhlo dne 4. března v Senátu Parlamentu ČR konferencí „Reforma Policie České republiky“. Dnes představil v Olomouckém kraji koncepci „2. rok změn - práce a setkávání“. V dopolední části konference představil ministr vnitra Ivan Langer ve své prezentaci priority ministerstva na rok 2008. Dopolední blok této konference byl určen starostům či zástupcům starostů. „Naším cílem po nástupu na ministerstvo vnitra bylo proměnit toto ministerstvo tajemství a strachu v ministerstvo, které je otevřené v tom co dělá, v tom jak to dělá a které je otevřené v komunikaci pro ty, pro které to dělá. Uvědomujeme si, že je třeba nebýt pouze zavření v budově ministerstva vnitra, ale jezdit, vysvětlovat a sdělovat, co chceme dělat a také v neposlední řadě naslouchat a získat od vás zpětnou vazbu,“ uvedl ministr vnitra.

V dopoledním bloku konference dále vystoupil náměstek ministra vnitra pro vnitřní bezpečnost Jaroslav Salivar a podrobněji se věnoval tématu „10 pilířů Reformy Policie ČR“. Poté se slova ujal policejní prezident Oldřich Martinů. Představil Reformu Policie ČR z hlediska načasování reformy, stávajícího a budoucího územního uspořádání policie či z hlediska personální situace v policii. Dopolední část konference zakončil náměstek ministra vnitra pro veřejnou správu, informatiku, legislativu a archivnictví Zdeněk Zajíček, který hovořil o tématu „Efektivní veřejná správa“. Odpolední blok konference „2. rok změn - práce a setkávání“ se podrobněji věnoval tématu eGovernmentu, které bylo určeno především státním úředníkům a dále Reformě Policie ČR. Této části konference se účastnili zástupci Policie ČR.

Více informací o tématu celodenní konference naleznete na adrese:

http://aplikace.mvcr.cz/archiv2008/rs_atlantic/mvcr/tiskove/88708.html

Jana Malíková, ředitelka odboru a tisková mluvčí

 

Každý z nás má právo na svůj názor