Ivan Langer


Děkuji všem za dosavadní přízeň. Rád se s vámi potkám na mém Facebooku. Ivan Langer

Zaujalo mě...

Vrchní soud dal Ivanu Langerovi za pravdu ve sporu s vydavatelem MF DNES a idnes.cz (MAFRA, a.s.) o ochranu osobnosti a zrušil rozsudek soudu prvního...

více »

Ivan Langer
Curriculum vitea

Tiskové zprávy / Konference Reforma Policie České republiky

[04.12.2007]

Policie

Konference Reforma Policie České republiky

V Senátu Parlamentu ČR se uskutečnila konference „Reforma Policie České republiky"

Dnes, v úterý 4. března 2008, se v Senátu Parlamentu ČR uskutečnila konference „Reforma Policie České republiky“. Této konference se zúčastnili ministr vnitra Ivan Langer, náměstek ministra vnitra pro vnitřní bezpečnost Jaroslav Salivar, policejní prezident plk. Oldřich Martinů, hejtman Jihočeského kraje Jan Zahradník a plk. Tomáš Kužel, náměstek policejního prezidenta pro ekonomiku.

Konferenci zahájil místopředseda Senátu Parlamentu ČR Jiří Šneberger a úvodní slovo pronesl Richard Sequens, předseda Výboru pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost Senátu.

Na konferenci se ministr vnitra Ivan Langer věnoval tématu Proč potřebujeme reformu Policie ČR? Co nám reforma přinese? A následně představil 10 pilířů reformy. „To, s čím přicházíme, je historicky nejrozsáhlejší a nejpropracovanější změna v policii za 18 let. Na Reformě policie pracujeme již dlouho s celým týmem lidí. Reforma přinese odlišné postoje a názory, přesto jsem přesvědčen, že je potřebná a přínosná pro každého z nás. Policii proměníme ze složky totalitního režimu na demokratickou policejní složku. Nyní plánujeme objet celou Českou republiku. Navštívíme postupně všechny kraje a představíme jednak Reformu policie, jednak 2. rok změn v duchu koncepce „práce a setkávání“ na našem resortu. První výjezd plánujeme již na 6. března 2008, navštívíme Olomouc.“

Svým vystoupením na téma „Policie – partner dalších orgánů státu a samosprávy“ na něj navázal Jaroslav Salivar, náměstek ministra vnitra pro vnitřní bezpečnost. Policejní prezident plk. Oldřich Martinů vysvětlil význam reformy pro Policii ČR a představil novou koncepci pořádkové a dopravní policie. Dále se zmínil např. o nových pravomocích  a působnosti policie. Vystoupení jednotlivých účastníků zakončil plk. Tomáš Kužel, náměstek policejního prezidenta pro ekonomiku, který pohovořil o ekonomickém postavení policie a také o Projektu P1000.

Jana Malíková, ředitelka odboru a tisková mluvčí

 

Každý z nás má právo na svůj názor