Ivan Langer


Děkuji všem za dosavadní přízeň. Rád se s vámi potkám na mém Facebooku. Ivan Langer

Zaujalo mě...

Vrchní soud dal Ivanu Langerovi za pravdu ve sporu s vydavatelem MF DNES a idnes.cz (MAFRA, a.s.) o ochranu osobnosti a zrušil rozsudek soudu prvního...

více »

Ivan Langer
Curriculum vitea

Média o IL / iDnes.cz: Vláda chystá velké investice do modernizace záchranného systému

[15.04.2008]

Integrovaný záchranný systém

iDnes.cz: Vláda chystá velké investice do modernizace záchranného systému

Velké investice do Integrovaného záchranného systému

V příštích pěti letech vláda počítá s tím, že do modernizace integrovaného záchranného systému investuje dohromady pět miliard korun, a to částečně i z evropských fondů. V bývalých kasárnách v Hradci Králové má například vyrůst středisko výcviku záchranářů na evropské úrovni.
 
Stejně jako loni hodlá kabinet i letos investovat do techniky hasičských sborů, a to profesionálních i dobrovolných. Na tyto účely vyčlenil stát tento rok celkem 510 milionů korun, pro dobrovolníky počítá s dalšími 100 miliony. Novináře o tom informoval ministr vnitra a místopředseda nejsilnější vládní strany Ivan Langer.

Loni stát nakoupil 40 cisternových stříkaček, každou za pět milionů korun. Do modernizace hasičské techniky by měly podobné peníze směřovat i v dalších letech. Pro dobrovolníky připravuje vláda speciální program, který představí příští týden premiér Mirek Topolánek (ODS).

Profesionalizaci záchranářů má napomoci také nedávné založení dvou fakult na Policejní akademii. Jedna se věnuje právu a bezpečnosti, druhá bezpečnostnímu managamentu. Langer plánuje také vybudování více společných center policie, hasičů a zdravotníků. Česká republika by na to měla získat 75 milionů eur z evropských fondů (přes 1,87 miliardy korun).

Cílem změn a mnohamilionových investic je podle ministra maximálně zlepšit ochranu občanů při mimořádných událostech a krizových situacích.

iDnes.cz, 15. dubna 2008