Ivan Langer


Děkuji všem za dosavadní přízeň. Rád se s vámi potkám na mém Facebooku. Ivan Langer

Zaujalo mě...

Vrchní soud dal Ivanu Langerovi za pravdu ve sporu s vydavatelem MF DNES a idnes.cz (MAFRA, a.s.) o ochranu osobnosti a zrušil rozsudek soudu prvního...

více »

Ivan Langer
Curriculum vitea

Rozhovory / Týden: Ivan Langer: Kmotr Mrázek mě neřídil

[25.03.2008]

Obecné

Týden: Ivan Langer: Kmotr Mrázek mě neřídil

Rozhovor na téma obludných spekulací

Víte, co zmizelé policejní odposlechy zachytily?

Informace týkající se osob kolem Františka Mrázka a pokusu o vraždu sponzora ČSSD Ivana Lhotského.

Jsou tam i kompromitující informace o politicích?

To říci nemohu, já jsem ony přepisy nečetl. Ale ty závěry znám. Jsou tam rozhovory různých lidí obskurního charakteru, kteří se baví o ledačems. Zdráhal bych se ale o tom mluvit jako o kompromitujících materiálech. Když se dva lidi baví mezi sebou po telefonu o třetím, aniž by on je znal, je to kompromateriál?

Víte, že se v Krakatici píše i o vás? Odposlechy zaznamenaly rozhovor dvou lidí blízkých zločineckému bossovi Františku Mrázkovi. Povídali si o tom, že vás řídí.

Ano, vím. A můžu místopřísežně prohlásit, že ty lidi neznám, nemluvil jsem s nimi, nebyl jsem nikým řízen. A už vůbec ne zemřelým kmotrem Mrázkem nebo někým z jeho lidí. Když se dva podezřelí zločinci baví mezi sebou o někom třetím, že ho řídí, je to obludná věc. Nemohu na to zareagovat jinak, než že to je nesmysl.

Mluví se tam o desetimilionovém úplatku.

Nikdy jsem žádný desetimilionový úplatek nevzal. Celých posledních deset let je zaznamenáno ve formulářích Národního bezpečnostního úřadu, získal jsem dvakrát prověrku na stupeň Přísně tajné. Není nic a nikdo, kdo by mě mohl v tomto smyslu kompromitovat.

Víte, že část materiálů ze spisu byla nabízena vašim stranickým kolegům?

Pro mě to je novinka. Nicméně pokud by si někdo chtěl něco takového koupit, tak říkám, že jsou to zbytečně vynaložené peníze.

Nemáte obavy z pokračování knihy Kmotr Mrázek? První díl končil tím, že bylo naznačeno, že i vy byste mohl mít zájem na jeho smrti.

To je tak obludné a absurdní, že je to mimo mé chápání. Jestli se pokračování Kmotra Mrázka bude týkat mé osoby a bude postaveno na nesmyslech a lžích, budu zkoumat, jestli je možné se proti tomu bránit standardními prostředky.

Krakatice se intenzivně začala hledat až po vašem příchodu na ministerstvo. Nahrává to spekulacím, že jste si pátrání objednal, protože se spisu bojíte...

Toto podezření musím a priori odmítnout jako naprosto nedůvodné a scestné. Inspekce začala šetřit začátkem listopadu na základě informací, které byly v denním tisku.

Týden, 25. března 2008