Ivan Langer


Děkuji všem za dosavadní přízeň. Rád se s vámi potkám na mém Facebooku. Ivan Langer

Zaujalo mě...

Vrchní soud dal Ivanu Langerovi za pravdu ve sporu s vydavatelem MF DNES a idnes.cz (MAFRA, a.s.) o ochranu osobnosti a zrušil rozsudek soudu prvního...

více »

Ivan Langer
Curriculum vitea

Tiskové zprávy / Ministr vnitra vyhlásil soutěž MOBILSTORY SID 2008

[12.02.2008]

Internet

Ministr vnitra vyhlásil soutěž MOBILSTORY SID 2008

Ministr vnitra Ivan Langer u příležitosti „Dne pro bezpečnější internet“ vyhlásil soutěž MOBILSTORY SID 2008

Ministr vnitra Ivan Langer dnes u příležitosti „Dne pro bezpečnější internet“ vyhlásil soutěž MOBILSTORY SID 2008, nad níž převzal záštitu. Soutěžící budou pomocí mobilu vytvářet videoklipy reflektující jejich vidění virtuálního a reálného světa a pozitivní možnosti řešení problémů, které občas moderní formy komunikace přinášejí.

„Soutěž Mobilstory kombinuje dovednosti dětí a mladistvých při ovládání techniky a bezpečnost ve virtuálním světě. Soutěž je určena dětem do 16 let věku, je vypsána do 31. května. Jejím cílem je využít kreativitu této generace při používání mobilního telefonu a jejich prostřednictvím přimět děti k tomu, aby se podívaly na svět svýma očima. A to prostřednictvím videoklipu, hudebního klipu, fotografie nebo série fotografií. Zároveň by tato soutěž měla přimět děti, aby popsaly svět kolem sebe svojí vlastní logikou, aby se zaměřily na hodnoty, kterých si váží a aby současně upozornily na nebezpečí, tak jak je vidí kolem sebe ať už ve světě reálném nebo ve světě internetu,“ uvedl při slavnostním vyhlášení soutěže ministr vnitra Ivan Langer.

Koordinátor projektu Pavel Vichtera představil Saferinternet.cz (Czech Safer Internet Combined Node), český projekt,  který získal podporu Evropské unie v rámci  programu Safer Internet. Cílem tohoto projektu je zvýšit povědomí českých uživatelů internetu, zejména dětí, pedagogů a rodičů o možných hrozbách světové sítě.

V průběhu Dne pro bezpečnější internet proběhla v Evropě řada doprovodných akcí, jejichž cílem je upozornit na problematiku bezpečnějšího užívání internetu. V rámci projektu byly zřízeny a zahájily svoji činnost internetová horká linka na boj proti online kriminalitě, a internetová asistenční linka na pomoc dětem, které se díky internetu dostaly do nesnází. Více o projektu na www.saferinternet.czExterní odkaz - stránka se otevře v novém okně.

Jana Malíková, ředitelka odboru a tisková mluvčí

 

Každý z nás má právo na svůj názor