Ivan Langer


Děkuji všem za dosavadní přízeň. Rád se s vámi potkám na mém Facebooku. Ivan Langer

Zaujalo mě...

Vrchní soud dal Ivanu Langerovi za pravdu ve sporu s vydavatelem MF DNES a idnes.cz (MAFRA, a.s.) o ochranu osobnosti a zrušil rozsudek soudu prvního...

více »

Ivan Langer
Curriculum vitea

Tiskové zprávy / Inspekce ministra vnitra úspěšně zahájila akci „DENISA“

[30.01.2008]

Kriminalita

Inspekce ministra vnitra úspěšně zahájila akci „DENISA“

Pracovníci Inspekce ministra vnitra podali návrh na zahájení trestního stíhání 6 policistů a 1 bývalého policisty DI OŘ Policie České republiky Praha IV

Pracovníci Inspekce ministra vnitra dnešního dne podali návrh na zahájení trestního stíhání 6 policistů a 1  bývalého policisty  Dopravního inspektorátu Obvodního ředitelství Policie České republiky Praha IV a tím zahájili akci „DENISA“.

„Je nepřípustné, aby policisté, ti, co mají dohlížet na dodržování zákonů, je sami porušovali. Jakkoli to bolí, oceňuji, že se Inspekci daří potírat nešvary, které se v policii objevují. Toto byla a je jedna z mých hlavních priorit. Očistit policii od těch, kteří neplní svou práci,“ řekl ministr vnitra Ivan Langer.

Na základě podnětu od vedení Policie ČR Správy hl. m. Prahy se podařilo od října 2007 zadokumentovat trestnou činnost policistů, kteří při dohledu nad bezpečností silničního provozu ukládali řidičům pokuty bez bloků a peníze použili pro vlastní potřebu. Tito policisté jsou podezřelí z trestného činu Zneužívání pravomoci veřejného činitele. V současné době probíhají výslechy a další šetření k jejich trestné činnosti.

Zadržení policisté s návrhem na zahájení trestního stíhání byli předáni státnímu zástupci Obvodního státního zastupitelství  pro Prahu 1.

Ředitel Obvodního ředitelství Policie České republiky  pro Prahu IV přijal příslušná personální opatření ke všem podezřelým policistům.

Martina Lídlová, tisková mluvčí Inspekce ministra

 

Každý z nás má právo na svůj názor