Ivan Langer


Děkuji všem za dosavadní přízeň. Rád se s vámi potkám na mém Facebooku. Ivan Langer

Zaujalo mě...

Vrchní soud dal Ivanu Langerovi za pravdu ve sporu s vydavatelem MF DNES a idnes.cz (MAFRA, a.s.) o ochranu osobnosti a zrušil rozsudek soudu prvního...

více »

Ivan Langer
Curriculum vitea

Média o IL / Lidové noviny: Češi podepíší zrušení víz s USA

[22.02.2008]

Cestování

Lidové noviny: Češi podepíší zrušení víz s USA

Zrušení víz pro obyvatele ČR při cestách do USA

Premiér Mirek Topolánek ve Washingtonu pravděpodobně podepíše memorandum, které zahájí cestu ke zrušení víz do USA. Uvedl to ministr vnitra Ivan Langer, který víza řeší, s tím, že by k podpisu mělo dojít příští úterý.
T o t o memorandum Česku umožní včlenit se mezi země, jejichž občané nepotřebují k cestě za oceán vízum.

„Je to memorandum of understanding a vychází z legislativy USA. Podpis by znamenal velmi výrazné přiblížení ke zrušení víz do USA už v tomto roce. Vdokumentu jsou řešeny nejen otázky bezpečnosti, ale týká se i dalších oblastí,“ řekl ministr vnitra Ivan Langer. Definitivní podobu znění ladily obě strany před dvěma týdny při návštěvě amerického ministra vnitřní bezpečnosti.

„Na dokumentu jsme pracovali řadu měsíců a vycizelovali jsme ho do té podoby, že americká strana by ho chtěla v budoucnu použít jako základ podobných smluv při vyjednávání s dalšími státy usilujícími o zrušení víz,“ řekl Langer. Americká administrativa dala najevo, že víza by mohla padnout do konce roku.

Lidové noviny, 22. února 2008