Ivan Langer


Děkuji všem za dosavadní přízeň. Rád se s vámi potkám na mém Facebooku. Ivan Langer

Zaujalo mě...

Vrchní soud dal Ivanu Langerovi za pravdu ve sporu s vydavatelem MF DNES a idnes.cz (MAFRA, a.s.) o ochranu osobnosti a zrušil rozsudek soudu prvního...

více »

Ivan Langer
Curriculum vitea

Média o IL / iDnes.cz:Pomozte ministru Langerovi najít nový vzhled policejních vozů

[20.02.2008]

Policie

iDnes.cz:Pomozte ministru Langerovi najít nový vzhled policejních vozů

Modernizace a nový vzhled policejních vozidel

Ministerstvo vnitra chce změnit podobu policejních vozů. Do hledání nového designu chce zapojit nejen odborníky, ale i veřejnost. A partnerem projektu se stal iDNES.cz. Ministr Ivan Langer vyzval čtenáře, aby zasílali redakci své grafické návrhy.
 
Diskuse se rozpoutala poté, co MF DNES zveřejnila návrhy Vojenského historického ústavu. A ministr chce, aby své podněty posílala i veřejnost. "Velmi mi záleží na tom, aby se lidé zapojili do hledání nového vzhledu policejních vozů," vysvětlil Ivan Langer.
 
"Mělo by jít o typově neutrální vůz. Zatím jsme nevybrali dodavatele a škodovky, které se objevily ve studiích vojenského ústavu, by mohly naznačovat, že jsme rozhodnutí. To bychom neradi," řekl Ivan Langer.

Dalším požadavkem ministerstva vnitra je, aby vozy měly stříbrný podklad. "Měly by být výrazně barevně označeny a chybět nesmí logo policie. Nechceme nikoho omezovat v jeho kreativitě, a jaké zvolí barvy, záleží na něm," uvedla mluvčí ministerstva Jana Malíková.

Ministerstvo už ale dříve naznačilo, že by vzhled policejních vozů rádo sladilo s novou podobou rekonstruovaných služeben.

"Nové policejní služebny jsou v příjemných šedých a modrých barvách " řekla mluvčí Malíková. Jejich vzhled je možné vidět na webu p1000.cz.

"Garantuji, že se relevantními návrhy bude výběrová komise zabývat," slíbil ministr Langer. Nový vzhled vozů by podle něj měl být vybírán už na počátku března, proto je nutné zaslat návrhy nejpozději do 29. února.

Všechny zaslané návrhy bude mít ministerstvo k dispozici. Redakce iDNES.cz vybere 10 nejzajímavějších, ze kterých vyberou vítěze čtenáři. Výherce ankety na iDNES.cz bude pozván na křest nového vzhledu policejních vozů a získá od Ivana Langera batůžek ministerstva vnitra plný dalších cen.

Pokud některý z návrhů uspěje i při konečném výběru, stane se jeho autor kmotrem nových policejních vozů. Ministerstvo pro něj chystá i další ocenění.

iDnes.cz, 20. února 2008