Ivan Langer


Děkuji všem za dosavadní přízeň. Rád se s vámi potkám na mém Facebooku. Ivan Langer

Zaujalo mě...

Vrchní soud dal Ivanu Langerovi za pravdu ve sporu s vydavatelem MF DNES a idnes.cz (MAFRA, a.s.) o ochranu osobnosti a zrušil rozsudek soudu prvního...

více »

Ivan Langer
Curriculum vitea

Tiskové zprávy / V rámci Projektu P1000 byla slavnostně otevřena nová recepce Obvodního oddělení Policie ČR Karlovy Vary

[24.01.2008]

Policie

V rámci Projektu P1000 byla slavnostně otevřena nová recepce Obvodního oddělení Policie ČR Karlovy Vary

Projekt P1000 pokračuje

Ministr vnitra Ivan Langer a policejní prezident Oldřich Martinů, společně s hejtmanem Karlovarského kraje Josefem Pavlem, náměstkem primátorky města Karlovy Vary Janem Bálkem, ředitelem Policie ČR Správy Západočeského kraje Miloslavem Mašterou, ve středu 23.ledna, slavnostně otevřeli další novou recepci Obvodního oddělení Policie ČR v Karlových Varech. Jedná se o první recepci obvodního oddělení v Karlovarském kraji vybudovanou v rámci projektu P1000.

„Doufám, že se zlepšení pracovního prostředí odrazí nejen v kvalitě práce policistů, kterých zde v současné době slouží na obvodním oddělení 87 a 96 u služby kriminální policie a vyšetřování, ale také ve spokojenosti občanů, kteří zde budou veskrze nepříjemné záležitosti vyřizovat v příjemném a moderním prostředí,“ řekl ministr vnitra při slavnostním otevírání recepce.

Nové prostory recepce jsou vybaveny veškerými moderními technologiemi. Samozřejmostí je bezbariérový přístup a sociální zařízení pro hendikepované občany. Rodiče s dětmi budou moci při čekání na vyřízení svých záležitostí využít dětský koutek. Pracovníkem nové recepce bude vyškolený civilní zaměstnanec, v tomto případě bývalý policista s právním vzděláním, který ovládá německý a ruský jazyk.

Celková částka na modernizaci prostor Obvodního oddělení Karlovy Vary činí 4,8 mil. Kč. Do konce roku bude v Karlovarském kraji otevřena další moderní služebna nové generace v Sokolově.

O Projektu P1000

Cílem Projektu P1000 je zlepšení pracovních podmínek pro policisty a nastavení přívětivější tváře pro občany ze strany policie. Nové prostředí by mělo pomoci k budování trvalé důvěry mezi občany a policisty. V rámci Projektu P1000 bylo v minulém roce zrekonstruováno 51 služeben a 99 % policejních služeben  bylo připojeno k internetu. V roce 2008 bude v celé České republice zrekonstruováno 80 až 130 dalších policejních služeben s ohledem na možnosti čerpání financí z evropských zdrojů. Na Projekt P1000 bylo pro roky 2007–2010 vyhrazeno celkem 3,6 mld Kč. Náklady jsou hrazeny částečně z odprodeje zbytného majetku PČR, z fondů EU a z rozpočtu MV a PČR. Projekt P1000 se netýká jen rekonstrukce policejních služeben, ale zahrnuje také výrazné investice do infrastruktury, technického vybavení včetně ICT a GPS, obnovy vozového parku i odborného školení policistů,  prevence kriminality a boje proti korupci.

Podrobné informace o Projektu P1000 najdete na internetové adrese: www.p1000.czExterní odkaz - stránka se otevře v novém okně

Jana Malíková, ředitelka odboru a tisková mluvčí

 

Každý z nás má právo na svůj názor