Ivan Langer


Děkuji všem za dosavadní přízeň. Rád se s vámi potkám na mém Facebooku. Ivan Langer

Zaujalo mě...

Vrchní soud dal Ivanu Langerovi za pravdu ve sporu s vydavatelem MF DNES a idnes.cz (MAFRA, a.s.) o ochranu osobnosti a zrušil rozsudek soudu prvního...

více »

Ivan Langer
Curriculum vitea

Tiskové zprávy / Projekt Czech POINT funguje i na zastupitelských úřadech

[15.01.2008]

CzechPOINT

Projekt Czech POINT funguje i na zastupitelských úřadech

Od 1. ledna 2008 se do systému Czech POINT postupně zapojují další úřady

Od 1. ledna 2008 se do systému Czech POINT postupně zapojují nejen krajské úřady a matriční úřady v rámci celé České republiky, ale i zastupitelské úřady. V České republice byla naplno spuštěna síť kontaktních míst, která mají lidem zjednodušit komunikaci s úřady. V současné době tedy mohou občané získat ověřené výpisy z centrálních státních evidencí a rejstříků na velvyslanectví v Bratislavě, Varšavě, Washingtonu a na generálním konzulátu v Drážďanech. Občané tuto službu na zmíněných zastupitelských úřadech využívají a bylo vydáno již několik výpisů. Dále se počítá s tím, že projekt Czech POINT bude rozšířen i na další zastupitelské úřady.
Od 1. ledna 2008 se také rozšířila agenda, kterou jednotlivá místa Czech POINT poskytují. Zatímco v roce 2007 mohl občan zažádat o výpis z veřejných registrů Katastru nemovitostí, výpis z Obchodního rejstříku a o výpis ze Živnostenského registru, v roce 2008 přibyla možnost žádat o výpis z prvního neveřejného registru, z Rejstříku trestů. Jeden z nejčastěji požadovaných dokladů, výpis z Rejstříku trestů, mohou občané získat na magistrátech, krajských a obecních úřadech. O možnosti vydávání výpisu z Rejstříku trestů i na České poště a Hospodářské komoře ČR vede Ministerstvo vnitra intenzivní jednání s Ministerstvem spravedlnosti. Úspěšná realizace totiž vyžaduje legislativní úpravu zákona.
Po prvních týdnech roku 2008 se ve statistikách podle očekávání zřetelně projevují obě novinky projektu Czech POINT, které vstoupily v platnost od 1. 1. 2008, a to nárůst úřadů zapojených do projektu a nová agenda výpisů z Rejstříku trestů. Dne 14. ledna byl vytvořen rekord v počtu vydaných výpisů přes pracoviště Czech POINT, a to 3 967 výpisů za jeden den. Celkem bylo v lednu vydáno již 18 058 výpisů. K 14. lednu 2008 vydalo alespoň jeden výstup 759 úřadů.

Jana Malíková, ředitelka odboru a tisková mluvčí

 

Každý z nás má právo na svůj názor