Ivan Langer


Děkuji všem za dosavadní přízeň. Rád se s vámi potkám na mém Facebooku. Ivan Langer

Zaujalo mě...

Vrchní soud dal Ivanu Langerovi za pravdu ve sporu s vydavatelem MF DNES a idnes.cz (MAFRA, a.s.) o ochranu osobnosti a zrušil rozsudek soudu prvního...

více »

Ivan Langer
Curriculum vitea

Tiskové zprávy / První služebna v Olomouckém kraji zrekonstruovaná v rámci Projektu P1000 slavnostně otevřena

[14.01.2008]

Policie

První služebna v Olomouckém kraji zrekonstruovaná v rámci Projektu P1000 slavnostně otevřena

Projekt P1000 pokračuje

V pondělí 14. ledna 2008 byla za účasti ministra vnitra Ivana Langera slavnostně otevřena nově zrekonstruovaná policejní služebna na Obvodním oddělení Policie ČR v Olomouci, Heyrovského 2a.

 

Ministr  Langer v Olomouci pohovořil o hlavních cílech projektu P1000 a spolu s náměstkem policejního prezidenta pro ekonomiku Tomáš Kuželem a ředitelem PČR Správy Severomoravského kraje Jaroslavem Skříčilem přestřihli slavnostně pásku a zahájili tak chod nově vybudované recepce policejní služebny. Dnešního slavnostního otevření se zúčastnil také ředitel PČR Okresního ředitelství Olomouc Zdenek Šebestík, představitelé Olomouckého kraje, města Olomouc a další významní hosté.

 

Stejně jako ostatní služebny rekonstruované v rámci Projektu P1000 je interiér olomoucké recepce laděn do modré a šedé barvy. Samozřejmostí je bezbariérový přístup a sociální zařízení pro hendikepované. Součástí prostorné recepce je i dětský koutek a přebalovací pult, množství informačních materiálů a LCD obrazovka, na které jsou promítány další důležité informace. Speciálně vyškolený personál z řad civilních zaměstnanců je připraven občanům pomoci v krizových situacích a poradit jim i v otázkách, které bezprostředně nespadají do agendy Policie ČR. Vše je připraveno tak, aby se i tato policejní služebna stala místem důvěry a bezpečí.

 

Celková rekonstrukce a modernizace Obvodního oddělení v Olomouci přišla na 3 355 000 korun. V okresu Olomouc je k dnešnímu datu dokončena také modernizace policejní služebny v Uničově a budova policejní služebny Lutíně.

 

O projektu P1000

 

P1000 je projekt profesionalizace policie, jehož součástí je také rekonstrukce policejních služeben a vybudování nových moderních recepcí tak, aby se zvýšil komfort občanů i pracovní podmínky policistů. V rámci Projektu P1000 bylo v minulém roce zrekonstruováno 51 služeben a 99 % policejních služeben  bylo připojeno k internetu.  V roce 2008 bude v celé České republice zrekonstruováno 80 až 130 dalších policejních služeben s ohledem na možnosti čerpání financí z evropských zdrojů. Na Projekt P1000 bylo pro roky 2007–2010 vyhrazeno celkem 3,6 mld Kč. Náklady jsou hrazeny částečně z odprodeje zbytného majetku PČR, z fondů EU a z rozpočtu MV a PČR. Projekt P1000 se netýká jen rekonstrukce policejních služeben, ale zahrnuje také výrazné investice do infrastruktury, technického vybavení včetně ICT a GPS, obnovy vozového parku i odborného školení policistů,  prevence kriminality a boje proti korupci.

 

Podrobné informace o Projektu P1000 lze najít na internetové adrese: www.p1000.czExterní odkaz - stránka se otevře v novém okně

 

Každý z nás má právo na svůj názor