Ivan Langer


Děkuji všem za dosavadní přízeň. Rád se s vámi potkám na mém Facebooku. Ivan Langer

Zaujalo mě...

Vrchní soud dal Ivanu Langerovi za pravdu ve sporu s vydavatelem MF DNES a idnes.cz (MAFRA, a.s.) o ochranu osobnosti a zrušil rozsudek soudu prvního...

více »

Ivan Langer
Curriculum vitea

Tiskové zprávy / Další oslavy vstupu ČR do Schengenského prostoru

[21.01.2007]

Schengenská spolupráce

Další oslavy vstupu ČR do Schengenského prostoru

Vstup ČR do schengenského prostoru

Dnes, v pátek 21. prosince 2007, proběhly na česko-polsko-německém trojzemí a v Železné rudě další dvě oslavy vstupu České republiky do Schengenského prostoru.
První část oslavy na česko-polsko-německém trojzemí se konala na německo – polském hraničním přechodu Zittau – Friedensstrasse. Oslavy zde zahájila kancléřka Angela Merkelová spolu s premiérem polské vlády Donaldem Tuskem. Slavnostního aktu se zúčastnili i premiér Mirek Topolánek a ministr vnitra Ivan Langer.

Následně se delegace přesunula na česko-polský hraniční přechod Hrádek nad Nisou. Premiéři české a polské vlády zde symbolicky přeřízli maketu hraniční závory. „Jsem hrdý na tento den, kdy Česká republika vstoupila do Schengenského prostoru. Dosáhli jsme tím rovnoprávnosti. Přeji všem zemím, které ještě do Schengenského prostoru nevstoupily, aby mohly takový den zažít také,“ uvedl premiér Mirek Topolánek při svém slavnostním projevu. „Evropa je konstrukce pro lidi, kteří mohou nyní snadno cestovat od Portugalska po Tallinn. Vstupem do Schengenského prostoru definitivně zmizela  poslední železná opona a Evropa se nám sjednotila kolem hodnot demokracie a míru,“ dodal předseda Evropské komise José Barroso.
Další oslava proběhla v odpoledních hodinách na hraničním přechodu v Železné Rudě, kde se ministr vnitra Ivan Langer setkal se spolkovým ministrem vnitra SRN Wolfgangem Schäublem a bavorským státním ministrem vnitra Joachimem Hermannem. Ministři vnitra zde společně za pomoci hasičů odstranili železný zátaras a během hymny, kterou zazpíval dětský sbor, rozsvítili semafor „na zelenou“.

Jana Malíková, ředitelka odboru a tisková mluvčí

 

Každý z nás má právo na svůj názor