Ivan Langer


Děkuji všem za dosavadní přízeň. Rád se s vámi potkám na mém Facebooku. Ivan Langer

Zaujalo mě...

Vrchní soud dal Ivanu Langerovi za pravdu ve sporu s vydavatelem MF DNES a idnes.cz (MAFRA, a.s.) o ochranu osobnosti a zrušil rozsudek soudu prvního...

více »

Ivan Langer
Curriculum vitea

Tiskové zprávy / Ve Starém Hrozenkově a v Mikulově dnes proběhly první dvě oslavy vstupu ČR do Schengenského prostoru

[21.12.2007]

Schengenská spolupráce

Ve Starém Hrozenkově a v Mikulově dnes proběhly první dvě oslavy vstupu ČR do Schengenského prostoru

Vstup ČR do schengenského prostoru

Dnes, ve čtvrtek 20. prosince 2007, proběhly ve Starém Hrozenkově a v Mikulově první oslavy vstupu do Schengenského prostoru.

První oslava ve Starém Hrozenkově se konala na hranici, která byla zavedena jako poslední, tedy na hranici mezi Českem a Slovenskem. Ministr vnitra Ivan Langer zde spolu se slovenským ministrem vnitra Robertem Kaliňákem oficiálně zahájili oslavy vstupu ČR do Schengenského prostoru.

Ministři vnitra Ivan Langer a Robert Kaliňák si na hraničním přechodu ve Starém Hrozenkově naposledy vzájemně orazítkovali pasy. Poté společně symbolicky přeřízli maketu hraniční závory. „Myslím, že před patnácti lety by si nikdo netroufnul říct, že odpadnou kontroly na hraničních přechodech. My jsme toho společně dosáhli. Díky odhodlání a tvrdé práci. Dnes o půlnoci konečně padla poslední železná opona a my jsme se stali plnoprávnými členy Evropské unie. Odteď už budeme stavět jen silnice, nikoliv závory. Věřím, že čas ukáže, že to bylo správné rozhodnutí a že není čeho se bát,“ dodal ministr vnitra Ivan Langer po odhalení pamětní desky, kterou požehnali český a slovenský farář.

Následně se ministr vnitra Ivan Langer přesunul na česko-rakouské hranice. V Mikulově se sešel s rakouským ministrem vnitra Güntherem Platterem. Zde za znění české a rakouské národní hymny ministři vnitra symbolicky rozsvítili semafor „na zelenou“. Obě oslavy tohoto historického okamžiku završil slavnostní ohňostroj.

Jana Malíková, ředitelka odboru a tisková mluvčí

 

Každý z nás má právo na svůj názor