Ivan Langer


Děkuji všem za dosavadní přízeň. Rád se s vámi potkám na mém Facebooku. Ivan Langer

Zaujalo mě...

Vrchní soud dal Ivanu Langerovi za pravdu ve sporu s vydavatelem MF DNES a idnes.cz (MAFRA, a.s.) o ochranu osobnosti a zrušil rozsudek soudu prvního...

více »

Ivan Langer
Curriculum vitea

Tiskové zprávy / Hasičský záchranný sbor dnes slavnostně převzal 40 cisternových stříkaček

[18.12.2007]

Hasiči

Hasičský záchranný sbor dnes slavnostně převzal 40 cisternových stříkaček

Předávání nové požární techniky Hasičskému záchrannému sboru ČR

Ministr vnitra Ivan Langer se dnes, v úterý 18. prosince 2007, zúčastnil slavnostního předávání nové požární techniky Hasičskému záchrannému sboru ČR. Slavnostní předávání proběhlo na Hradčanském náměstí za doprovodu hasičské dechovky.

Za přítomnosti předsedy vlády ČR Mirka Topolánka, ministra vnitra  Ivana Langera a  generálního ředitele HZS ČR genmjr. Miroslava Štěpána si Hasičský záchranný sbor ČR převzal celkem 40 cisternových automobilových stříkaček. Nové záchranářské technice osobně požehnal  jeho eminence  kardinál Miloslav Vlk. „Tradice požehnání hasičské technice je stará jako hasiči samotní. Jsem rád, že jeho eminence kardinál Vlk osobně této nové technice požehnal a věřím, že bude dobře sloužit lidem,“ uvedl genmjr. Miroslav Štěpán.

„Jsem rád, že tu zde dnes mohu být mezi vámi. Zástupci Hasičského záchranného sboru pro mne reprezentují 4 základní hodnoty, kterých si velmi vážím - je to tradice, hrdost, profesionalita a pomoc. Chtěl bych vám poděkovat za to, že jste nositeli těchto hodnot a předat vám v podobě těchto nových cisternových automobilových stříkaček takový malý Vánoční dárek,“ uvedl na slavnostním předávání ministr vnitra Ivan Langer.

Tato akce slavnostně završila vůbec největší jednorázový nákup  požární techniky v novodobé historii Hasičského záchranného sboru ČR. Nové cisternové automobilové stříkačky výrazně přispějí k modernizaci techniky jednotek požární ochrany. Tento projekt modernizace hasičské techniky bude permanentně pokračovat i v dalších letech.

Jana Malíková, ředitelka odboru a tisková mluvčí

 

Každý z nás má právo na svůj názor