Ivan Langer


Děkuji všem za dosavadní přízeň. Rád se s vámi potkám na mém Facebooku. Ivan Langer

Zaujalo mě...

Vrchní soud dal Ivanu Langerovi za pravdu ve sporu s vydavatelem MF DNES a idnes.cz (MAFRA, a.s.) o ochranu osobnosti a zrušil rozsudek soudu prvního...

více »

Ivan Langer
Curriculum vitea

Tiskové zprávy / Spuštění nové policejní hlídkové lodi v Hřensku

[17.12.2007]

Mezinárodní spolupráce

Spuštění nové policejní hlídkové lodi v Hřensku

Spolupráce mezi Poříční policií PČR a Poříční policií SRN

Ministr vnitra Ivan Langer, saský státní ministr vnitra Albrecht Butollo, policejní prezident plk. Oldřich Martinů a zemský policejní prezident Sasko Bernd Merbitz se dnes, v pondělí 17. prosince 2007, v Hřensku sešli u slavnostního předávání nové policejní lodi. Tato policejní loď bude sloužit jako společná hlídková loď policií ČR a SRN, které dnes zahájily činnost společného policejního centra v Petrovicích.

V dubnu roku 2006 byla navázána spolupráce mezi Poříční policií PČR správou Severočeského kraje a Poříční policií Drážďany, Svobodný stát Sasko, SRN. V rámci budoucí spolupráce poříčních policií byl na společném jednání projednán a schválen projekt „INTERREG IIIA – společný policejní člun“. Dnešním dnem tedy byly za přítomnosti ministrů ČR a SRN slavnostně započaty společné hlídky poříčních policií ČR a SRN. 

„Před Vánocemi nás čeká výjimečný okamžik. Hranice mezi lidmi mohou existovat na papíře, ale když člověk chce, existovat nemusí. Tento fakt se nám se vstupem do Schengenu potvrdí.  Noc z 20. na 21. prosince 2007 může být jedním z nejhezčích dárků, který dáme sami sobě, ale i občanům, kteří žijí na obou stranách hranice. Po patnácti měsících tvrdé práce můžeme říci, že máme odpracováno. Na obou stranách hranic získáváme jednu ze základních svobod, svobodu volného pohybu. Současně však neseme obrovskou míru odpovědnosti za bezpečný život,“ uvedl ministr vnitra Ivan Langer na společné tiskové konferenci.

„Datum 21. prosince 2007 bude pro obyvatele velkým přínosem. Věřím, že občané České  republiky i Saska si tohoto okamžiku budou vážit a plně si vychutnají nově nabytou svobodu. Od vstupu do Schengenu si slibuji také další spolupráci v oblasti živnostenství a turismu,“ dodal saský státní ministr vnitra Albrecht Butollo.

Po tiskové konferenci následoval podpis Společného prohlášení o spolupráci při budování Společného centra česko-německé policejní spolupráce v Petrovicích mezi ministerstvem vnitra ČR a Spolkovým ministerstvem vnitra SRN. Toto prohlášení podepsal za Českou republiku policejní prezident plk. Oldřich Martinů a za německou stranu šéf Spolkové policie Udo Burkholder. 

Jana Malíková, ředitelka odboru a tisková mluvčí

 

Každý z nás má právo na svůj názor