Ivan Langer


Děkuji všem za dosavadní přízeň. Rád se s vámi potkám na mém Facebooku. Ivan Langer

Zaujalo mě...

Vrchní soud dal Ivanu Langerovi za pravdu ve sporu s vydavatelem MF DNES a idnes.cz (MAFRA, a.s.) o ochranu osobnosti a zrušil rozsudek soudu prvního...

více »

Ivan Langer
Curriculum vitea

Tiskové zprávy / Ministr vnitra a policejní prezident navštívili Hradec Králové

[10.12.2007]

Ministerstvo vnitra

Ministr vnitra a policejní prezident navštívili Hradec Králové

Plánované cesty ministra vnitra po regionech ČR

Ministr vnitra Ivan Langer a policejní prezident plk. Oldřich Martinů navštívili v pondělí, 10. prosince 2007, v rámci svých pravidelných regionálních výjezdů Hradec Králové. Zde se setkali se zástupci obcí a Policie ČR.
Setkání proběhlo u příležitosti vstupu ČR do Schengenu. Ministr vnitra seznámil přítomné vedle problematiky vstupu do Schengenského prostoru také s postupem Ministerstva vnitra při reformě Policie České republiky.
Ministr vnitra dále přestavil informační kampaň ke vstupu ČR do Schengenského prostoru. „Vstup ČR do Schengenského prostoru je nejvýznamnější událostí od vstupu ČR do EU. Tato významná událost bude mít dopad na způsob práce policie. Kontroly na hraničních přechodech se sice zruší, ale bezpečnost musí zůstat zachována“, řekl Ivan Langer.
Dále pokračoval policejní prezident, který přítomné seznámil s přípravou Policie ČR na zapojení do Schengenského prostoru. „Budeme se moci volně pohybovat, ale na druhou stranu musí policie garantovat větší bezpečnost. Se zrušením kontrol na hranicích ztrácí police možnost někoho zatknout přímo na hranicích, proto posilujeme policejní aktivity za účelem zajištění bezpečnosti a veřejného pořádku v příhraničí a na celém území ČR“, dodal Oldřich Martinů.                                                                                               
Po prezentaci minstra vnitra a policejního prezidenta následovala diskuze se zástupci Policie ČR a starostů obcí Královehradeckého kraje.

Jana Malíková, ředitelka odboru a tisková mluvčí

 

Každý z nás má právo na svůj názor