Ivan Langer


Děkuji všem za dosavadní přízeň. Rád se s vámi potkám na mém Facebooku. Ivan Langer

Zaujalo mě...

Vrchní soud dal Ivanu Langerovi za pravdu ve sporu s vydavatelem MF DNES a idnes.cz (MAFRA, a.s.) o ochranu osobnosti a zrušil rozsudek soudu prvního...

více »

Ivan Langer
Curriculum vitea

Tiskové zprávy / Vstup do Schengenu 21. prosince definitivně potvrzen

[06.12.2007]

Schengenská spolupráce

Vstup do Schengenu 21. prosince definitivně potvrzen

Zasedání Rady pro spravedlnost a vnitřní věci k termínu rozšíření Schengenského prostoru

Dnes ve čtvrtek 6. prosince 2007 se uskutečnilo další zasedání Rady pro spravedlnost a vnitřní věci, kterého se zúčastnila delegace ministerstva vnitra vedená ministrem vnitra Ivanem Langerem.

Rada ministrů pro spravedlnost a vnitřní věci dnes definitivně formálně rozhodla o rozšíření schengenského prostoru k 21. prosinci 2007. V tento den tedy skončí pro naše občany kontroly na hranicích při cestách do zemí EU.

„Máme za sebou 15 měsíců tvrdé práce a před sebou 15 dní k dosažení cíle. Zrušení kontrol na hranicích je jedním z nejdůležitějších okamžiků pro ČR a 10,5 milionu jejích obyvatel. K 21. prosinci 2007 padne poslední zbytek železné opony, který dělí Evropu na dvě části. Zrušení kontrol je důkazem toho, že spojíme-li vizi, vůli, práci a spolupráci, dosáhneme společného cíle. Nyní pro nás více než kdy jindy platí pravidlo jeden za všechny, všichni za jednoho,“ uvedl ministr vnitra Ivan Langer.

ČR si samozřejmě velmi dobře uvědomuje, že spolu se zrušením kontrol na hranicích musí být vykonávána jiná opatření směřující k posílení bezpečnosti schengenských států, která velmi často spočívají v intenzivní spolupráci příslušných orgánů členských států. „ČR přijala strategii, vytvořila zákony, nakoupila potřebou techniku a reorganizovala cizineckou policii. To vše jsme stihli v rekordním čase a můžeme na sebe být právem hrdí,“ doplnil ministr vnitra.

Ministři hovořili také o plánu oslav ke zrušení pozemních hraničních kontrol. „Plán těchto oslav se intenzivně připravuje. Oslavy budou probíhat od 20. do 23. prosince 2007 na jednotlivých hraničních přechodech. První padne hranice, která byla zavedena jako poslední, tedy hranice mezi Českem a Slovenskem,“ dodal Ivan Langer.


Jana Malíková, ředitelka odboru a tisková mluvčí, Ministerstvo vnitra, 6. prosince 2007 

 

Každý z nás má právo na svůj názor