Ivan Langer


Děkuji všem za dosavadní přízeň. Rád se s vámi potkám na mém Facebooku. Ivan Langer

Zaujalo mě...

Vrchní soud dal Ivanu Langerovi za pravdu ve sporu s vydavatelem MF DNES a idnes.cz (MAFRA, a.s.) o ochranu osobnosti a zrušil rozsudek soudu prvního...

více »

Ivan Langer
Curriculum vitea

Tiskové zprávy / Rozvoj projektu eGovernment a strategie České pošty na léta 2007 až 2012

[29.11.2007]

eGovernment

Rozvoj projektu eGovernment a strategie České pošty na léta 2007 až 2012

Ministr vnitra a generální ředitel České pošty představili rozvoj projektu eGovernment a strategii České pošty na léta 2007 až 2012

Ministr vnitra Ivan Langer, náměstek ministra vnitra pro veřejnou správu, informatiku, legislativu a archivnictví Zdeněk Zajíček a generální ředitel České pošty Karel Kratina dnes na společné tiskové konferenci představili rozvoj projektu eGovernment a strategii České pošty na léta 2007 až 2012.

„Chtěl bych vám vysvětlit, že spojení ministerstva vnitra a České pošty je spojení správné a logické. Česká pošta je pro nás klíčovým partnerem k realizaci několika kroků v rámci projektu eGovernment. Czech POINT totiž nepatří jen na úřady, ale především tam, kam jsou občané zvyklí chodit. A to je právě Česká pošta,“ sdělil na tiskové konferenci Ivan Langer. Při této příležitosti také ministr vnitra a generální ředitel České pošty podepsali společné memorandum, které se týká eGovernmentu.

Počet kontaktních míst Czech POINT, na kterých mohou lidé získat ověřené výpisy z obchodního a živnostenského rejstříku a z katastru nemovitostí začíná narůstat. Nyní je logo Czech POINTU na 74 přepážkách České pošty, od 1. ledna 2008 bude toto logo zdobit až 2000 přepážek České pošty. Smyslem projektu je, aby mezi jednotlivými správními úřady neobíhali lidé, ale dokumenty. „Úřady tak budou lidem na dosah. O tuto službu je veliký zájem a my ji hodláme dále rozšiřovat tak, aby byla co nejblíže k vám. Snažíme se občanům co nejvíce usnadnit cesty na úřady. Pokud se vše podaří, budete moci již brzy komunikovat s veřejnou správou ze svého domácího počítače,“ uvedl Zdeněk Zajíček.

Tiskovou konferenci zakončili ministr vnitra, náměstek ministra vnitra a generální ředitel České pošty křtem známky, speciálně vydané při příležitosti vstupu ČR do Schengenského prostoru. „Rozhodli jsme se využít příležitosti a symbolicky prokázat těsné spojení mezi ministerstvem vnitra a Českou poštou jako podnikem, který se dostal pod křídla ministerstva vnitra a spojit to, co pošta umí a čím je symbolická s tím, co jsme dokázali společně v rámci naší práce v oblasti Schengenského prostoru a zrušením kontrol na hraničních přechodech,“ uvedl při křtu Ivan Langer.

Jana Malíková, ředitelka odboru a tisková mluvčí, Ministerstvo vnitra, 29. listopadu 2007 

 

Každý z nás má právo na svůj názor