Ivan Langer


Děkuji všem za dosavadní přízeň. Rád se s vámi potkám na mém Facebooku. Ivan Langer

Zaujalo mě...

Vrchní soud dal Ivanu Langerovi za pravdu ve sporu s vydavatelem MF DNES a idnes.cz (MAFRA, a.s.) o ochranu osobnosti a zrušil rozsudek soudu prvního...

více »

Ivan Langer
Curriculum vitea

Tiskové zprávy / Ministr vnitra zavítal do Jihomoravského kraje

[19.11.2007]

Ministerstvo vnitra

Ministr vnitra zavítal do Jihomoravského kraje

Plánované cesty ministra vnitra po regionech ČR

Ministr vnitra Ivan Langer dnes, v pátek 16. listopadu, navštívil Jižní Moravu. V rámci svých pravidelných výjezdů do regionů zavítal na Střední policejní školu MV v Holešově a do Brna.

V dopoledních hodinách se ministr vnitra zúčastnil v Holešově tiskové konference k projektu „Policie pro všechny“. Hlavním cílem tohoto projektu je umožnit příslušníkům národnostních menšin, aby získali maturitní vzdělání na střední odborné škole. Po absolvování Střední policejní školy v Holešově mohou nastoupit do služebního poměru k Policii ČR. Tento pilotní projekt vznikl na základě pozitivní zkušenosti pedagogů Střední policejní školy v Holešově s individuálním zájmem žáků z řad národnostních menšin o studium právě na této škole. Policie díky tomuto projektu získává do svých řad příslušníky národnostních menšin a Střední policejní škola v Holešově tak přispívá ke zvýšení konkurenceschopnosti těchto menšin na trhu práce.

„Tento jedinečný projekt považuji za nesmírně odvážný a zároveň potřebný. Velmi jej podporuji. Přál bych si, abychom v budoucnu nebyli překvapeni, když v modré uniformě potkáme člověka jiného národnostního etnika,“ řekl na tiskové konferenci ministr vnitra Ivan Langer.

V odpoledních hodinách proběhlo v Brně setkání okresních ředitelů, na kterém se diskutovalo o problémech jednotlivých regionů v zajištění bezpečnosti a dopravy či o prevenci a výkonu služby Policie ČR.

Svůj program zakončil Ivan Langer v Hasičské zbrojnici v Brně. Jednotce Sboru dobrovolných hasičů z Horních Bojanovic na Břeclavsku předal cisternovou automobilovou stříkačku CAS K 25 na podvozku LIAZ.

„Jde o zásahové vozidlo, které ještě v letošním roce používali jihomoravští profesionální hasiči ze stanice v Pohořelicích. Ti letos místo cisterny LIAZ získali novou, modernější cisternu na podvozku MAN. Původní, pro běžné zásahy stále použitelné vozidlo LIAZ, proto nabídli kolegům z jednotky Sboru dobrovolných hasičů v Horních Bojanovicích,“ dodal por. Jaroslav Haid, mluvčí HZS Jihomoravského kraje.

Jana Malíková, ředitelka odboru a tisková mluvčí

 

Každý z nás má právo na svůj názor