Ivan Langer


Děkuji všem za dosavadní přízeň. Rád se s vámi potkám na mém Facebooku. Ivan Langer

Zaujalo mě...

Vrchní soud dal Ivanu Langerovi za pravdu ve sporu s vydavatelem MF DNES a idnes.cz (MAFRA, a.s.) o ochranu osobnosti a zrušil rozsudek soudu prvního...

více »

Ivan Langer
Curriculum vitea

Tiskové zprávy / Ministr vnitra Ivan Langer navštívil Jižní Čechy

[16.11.2007]

Ministerstvo vnitra

Ministr vnitra Ivan Langer navštívil Jižní Čechy

Plánované cesty ministra vnitra po regionech ČR

Ministr vnitra Ivan Langer dnes, ve čtvrtek 15. listopadu, v rámci svých pravidelných cest do regionů zavítal do Jižních Čech. Prohlédl si terminál Czech POINT v Táboře, zúčastnil se semináře vzdělávání starostů v oblasti Integrovaného záchranného systému, v odpoledních hodinách otevřel další vzorovou policejní služebnu v rámci projektu P1000.

Program zahájil ministr vnitra v Táboře. Zde si Ivan Langer prohlédl hotový terminál kontaktního místa Czech POINT. Město Tábor je tak dalším z měst, ve kterém si lidé již od března tohoto roku mohou požádat např. o ověřený výpis z obchodního a živnostenského rejstříku či o výpis z katastru nemovitostí. 
 
Z městského úřadu v Táboře se ministr vnitra přesunul na Hasičskou zbrojnici, kde probíhal seminář vzdělávání starostů obcí v rámci Integrovaného záchranného systému. Přítomní zde diskutovali třeba o postavení a úkolech orgánů měst a obcí při řešení mimořádných událostí. Starostové se také seznámili s elektronickým portálem územních samospráv, s tzv. „ePUSOU“.

V odpoledních hodinách Ivan Langer v Českém Krumlově slavnostně otevřel další zrekonstruovanou policejní služebnu v rámci projektu P1000. Cílem tohoto projektu je modernizace policejních služeben tak, aby se z nich stala místa bezpečí a důvěry. První vzorová služebna nové generace byla otevřena 13. listopadu 2007 v Praze 8, Karlíně. Policejní služebna v Českém Krumlově se tak stala další služebnou, ve které se budou cítit lépe jak policisté, tak občané.

Jana Malíková, tisková mluvčí a ředitelka odboru

 

Každý z nás má právo na svůj názor