Ivan Langer


Děkuji všem za dosavadní přízeň. Rád se s vámi potkám na mém Facebooku. Ivan Langer

Zaujalo mě...

Vrchní soud dal Ivanu Langerovi za pravdu ve sporu s vydavatelem MF DNES a idnes.cz (MAFRA, a.s.) o ochranu osobnosti a zrušil rozsudek soudu prvního...

více »

Ivan Langer
Curriculum vitea

Tiskové zprávy / Ministr vnitra a policejní prezident otevřeli v rámci projektu P1000 nově rekonstruovanou policejní služebnu

[13.11.2007]

Policie

Ministr vnitra a policejní prezident otevřeli v rámci projektu P1000 nově rekonstruovanou policejní služebnu

Realizace projektu modernizace policeních služeben P1000

Ministr vnitra Ivan Langer a policejní prezident Oldřich Martinů otevřeli dnes 13. listopadu 2007 v rámci projektu P1000 nově rekonstruovanou policejní služebnu na Místním oddělení Karlín v Praze 8. Ivan Langer seznámil přítomné s cílem projektu P1000, kterým je modernizace služeben tak, aby jejich stavebně technické řešení a vybavení odpovídalo požadované  profesionální úrovni. Vyjádřil také přesvědčení, že zlepšení pracovního prostředí se odrazí jak v kvalitě práce policistů, tak ve spokojenosti občanů.
 
„Zlepšení podmínek pro práci policistů patří mezi mé hlavní priority. Prvním krokem v tomto ohledu bylo zahájení projektu P1000. Pro poskytování kvalitních služeb občanům bylo nezbytné investovat do dlouhodobě zanedbávaných služeben. Nelze již tolerovat, aby kontakt mezi policisty a veřejností probíhal v často nedůstojných podmínkách, ve služebnách, které nám svým vzhledem a vybavením připomenou služebny z 60. let. Postupně proto chceme provést proměnu policejních služeben po území celé České republiky“ říká k projektu ministr vnitra Ivan Langer.

 Nově zrekonstruovaná služebna v Praze 8 byla vybavena nábytkem, který byl zhotoven Vězeňskou službou ve výrobních prostorách věznice v Jiřicích. Služebna je vybavena veškerými moderními technologiemi (PC, internet atd.). Samozřejmostí je bezbariérový přístup a sociální zařízení pro handicapované. Podporu a radost nad projektem P1000 vyjádřil i paralympijský sportovec Mistr světa v cyklistice Jiří Ježek.

Jana Malíková, ředitelka odboru a tisková mluvčí 
 
Projekt P 1000 bude i nadále pokračovat po celé naší republice. Policie i občané se tak již brzy dočkají důstojnějších podmínek. Věříme, že umožněná prohlídka policejní služebny dokázala přesvědčit všechny o smysluplnosti a účelnosti projektu, který je průlomem v poskytování služeb občanům ze strany policie.

 

Každý z nás má právo na svůj názor