Ivan Langer


Děkuji všem za dosavadní přízeň. Rád se s vámi potkám na mém Facebooku. Ivan Langer

Zaujalo mě...

Vrchní soud dal Ivanu Langerovi za pravdu ve sporu s vydavatelem MF DNES a idnes.cz (MAFRA, a.s.) o ochranu osobnosti a zrušil rozsudek soudu prvního...

více »

Ivan Langer
Curriculum vitea

Tiskové zprávy / Ministr vnitra Ivan Langer navštívil Plzeňský kraj

[09.11.2007]

Ministerstvo vnitra

Ministr vnitra Ivan Langer navštívil Plzeňský kraj

Plánované cesty ministra vnitra po regionech ČR

Ministr vnitra Ivan Langer dnes, v pátek 9. listopadu, v rámci svých pravidelných regionálních výjezdů zavítal na Plzeňsko. Svůj program zahájil v Plzni, během dne pak navštívil Rokycany. 

V dopoledních hodinách proběhla v Parkhotelu Congress Center v Plzni „Regionální konference přeshraniční spolupráce mezi Plzeňským krajem a vládními kraji Horní Falcko a Dolní Bavorsko“. Ministr vnitra Ivan Langer přednesl prezentaci „2008 a naše společná budoucnost“ k problematice Schengenu. V prezentaci uvedl, že včerejší jednání Rady v Bruselu definitivně potvrdilo zrušení kontrol na pozemních hranicích 21. prosince 2007 a na vzdušných hranicích 30. března 2008.

„Po tomto včerejším definitivním potvrzení pádu posledních zbytků železné opony nás čeká další nelehký úkol. Podle výzkumu veřejného mínění někteří lidé stále netuší, co to je Schengen. Připravujeme proto informační kampaň, která se objeví v elektronických či tištěných médiích, na internetu i v televizi“, dodal poté ministr vnitra na tiskové konferenci.

 V Rokycanech pak Ivan Langer slavnostně zahájil provoz dalšího kontaktního místa projektu Czech POINT. Tuto službu mohou lidé využívat na Městském úřadě Rokycany. Projekt Czech POINT tak přinese i občanům Rokycan značné ulehčení komunikace se státem.

Jana Malíková, ředitelka odboru a tisková mluvčí

 

Každý z nás má právo na svůj názor