Ivan Langer


Děkuji všem za dosavadní přízeň. Rád se s vámi potkám na mém Facebooku. Ivan Langer

Zaujalo mě...

Vrchní soud dal Ivanu Langerovi za pravdu ve sporu s vydavatelem MF DNES a idnes.cz (MAFRA, a.s.) o ochranu osobnosti a zrušil rozsudek soudu prvního...

více »

Ivan Langer
Curriculum vitea

Tiskové zprávy / Rada ministrů dnes odsouhlasila zrušení kontrol na pozemních hranicích k 21. prosinci 2007

[08.11.2007]

Schengenská spolupráce

Rada ministrů dnes odsouhlasila zrušení kontrol na pozemních hranicích k 21. prosinci 2007

Zasedání Rady pro spravedlnost a vnitřní věci k plnění podmínek pro vstup do Schengenského prostoru

Dnes ve čtvrtek 9. listopadu 2007 se uskutečnilo další zasedání Rady pro spravedlnost a vnitřní věci, kterého se zúčastnila delegace ministerstva vnitra vedená ministrem vnitra Ivanem Langerem.

Rada ministrů pro spravedlnost a vnitřní věci dnes konstatovala, že všechny nové země splnily podmínky pro vstup do Schengenského prostoru a odsouhlasila zrušení kontrol na pozemních hranicích k 21. prosinci 2007 a na vzdušných k 30. březnu 2008. „Tvrdá roční práce slaví úspěch. Vždy jsme usilovali o co nejrychlejší vstup do schengenského prostoru. Jsem rád, že 21. prosince konečně po letech nejistoty a odkládání padne poslední železná opona dělící Evropu na země první a druhé kategorie“, řekl ministr vnitra Ivan Langer. Formální rozhodnutí padne po konzultacích s Evropským parlamentem na prosincovém jednání Rady.

Na zasedání Rady se dále jednalo mj. o posouzení procesu schengenských hodnocení v nových členských státech a o naplnění projektu SISone4all. Rada dnes také schválila návrh závěrů k dokončení hodnotícího procesu ke stavu připravenosti nových členských států na přijetí všech ustanovení schengenského acquis.

Delegace dále jednaly o návrhu „Rámcového rozhodnutí Rady o ochraně osobních údajů zpracovávaných v rámci policejní a justiční spolupráce v trestních věcech“. Na evropské úrovni se již více než dva roky projednává návrh předmětného rámcového rozhodnutí. Tento návrh se snaží zohlednit specifické potřeby policejní a justiční spolupráce v trestních věcech. Návrh se vztahuje na automatizované i neautomatizované zpracování osobních údajů.


Jana Malíková, ředitelka odboru a tisková mluvčí

 

Každý z nás má právo na svůj názor