Ivan Langer


Děkuji všem za dosavadní přízeň. Rád se s vámi potkám na mém Facebooku. Ivan Langer

Zaujalo mě...

Vrchní soud dal Ivanu Langerovi za pravdu ve sporu s vydavatelem MF DNES a idnes.cz (MAFRA, a.s.) o ochranu osobnosti a zrušil rozsudek soudu prvního...

více »

Ivan Langer
Curriculum vitea

Tiskové zprávy / Ministerstvo dopravy nebude realizovat návrh Ministerstva vnitra na výměnu řidičských průkazů poštou

[08.11.2007]

Výměna řidičský průkazů

Ministerstvo dopravy nebude realizovat návrh Ministerstva vnitra na výměnu řidičských průkazů poštou

Vyjádření ministerstva vnitra

Ministerstvo vnitra bere s politováním na vědomí rozhodnutí Ministerstva dopravy nerealizovat námi navržený postup výměny řidičských průkazů. Jednalo se o výměnu prostřednictvím rozeslání předem vyplněných žádostí o nový řidičský průkaz poštou. Ministerstvo vnitra tak chtělo ušetřit čas mnoha lidem, kterým za necelé dva měsíce skončí platnost řidičského průkazu. O pomoc s tímto problémem se na nás obrátily pověřené obecní úřady, a proto Ministerstvo vnitra navrhlo úpravu, která by výměnu řidičských průkazů usnadnila.

Ministerstvo vnitra bude i nadále pokračovat ve snaze o zlepšení komfortu ve vztahu úředník občan. Rádi bychom omezili nutnost chození na úřad. Jedním z kroků je rozvoj Czech Pointů. Občané si mohou vyřizovat výpisy z registrů elektronicky. Do budoucna bychom rádi zavedli postup výměny poštou u dokladů, které jsou v působnosti Ministerstva vnitra. Tuto metodu posléze nabídneme i ostatním resortům k případnému využití. Legislativní změny předložíme na začátku příštího roku.


Jana Malíková, ředitelka odboru a tisková mluvčí

 

Každý z nás má právo na svůj názor