Ivan Langer


Děkuji všem za dosavadní přízeň. Rád se s vámi potkám na mém Facebooku. Ivan Langer

Zaujalo mě...

Vrchní soud dal Ivanu Langerovi za pravdu ve sporu s vydavatelem MF DNES a idnes.cz (MAFRA, a.s.) o ochranu osobnosti a zrušil rozsudek soudu prvního...

více »

Ivan Langer
Curriculum vitea

Tiskové zprávy / Setkání ministra vnitra Rakouské republiky a České republiky v Mikulově a Drasenhofenu

[06.11.2007]

Mezinárodní spolupráce

Setkání ministra vnitra Rakouské republiky a České republiky v Mikulově a Drasenhofenu

Memorandum o porozumění mezi ministrem vnitra České republiky a spolkovým ministrem vnitra Rakouské republiky o zintenzivnění bilaterální spolupráce

Dnes 6. listopadu se na zámku Mikulov setkal ministr vnitra Ivan Langer se svým rakouským protějškem spolkovým ministrem vnitra Güntherem Platterem. Po skončení bilaterálního jednání, přivítal přítomné hejtman Jihomoravského kraje Stanislav Juránek.

Následně Ivan Langer a Günther Platter podepsali Memorandum o porozumění mezi ministrem vnitra České republiky a spolkovým ministrem vnitra Rakouské republiky o zintenzivnění bilaterální spolupráce, Ujednání mezi vládou České republiky a Rakouskou spolkovou vládou o zřízení společného centra Mikulov – Drasenhofen a Společné prohlášení o spolupráci v otázkách týkajících se bezpečnosti při příležitosti konání Mistrovství Evropy v kopané 2008. Při té příležitosti předal rakouský ministr Ivanu Langerovi oficiální fotbalový míč k Euro 2008.

Nejprve se ujal slova Günther Platter:
„Rozdělení Evropy trvalo desítky let a naše národy tím trpěly. Vstupem do Schenghenu dojde k překonání rozdělení. Ivane, díky za práci, kterou jste se svými kolegy v ČR odvedli. Spolupráce mezi ČR a Rakouskem je velmi intenzivní a podpisem těchto dokumentů bude ještě intenzivnější,“ řekl rakouský ministr vnitra.

Ministr vnitra ČR svůj projev zahájil těmito slovy:
„Udělali jsme konkrétní kroky k tomu, abychom naplnili to, po čem v ČR dlouho toužíme. Odstraňujeme poslední zbytky železné opony. Chceme sdílet svobodu pohybu, ale i odpovědnost za bezpečnost Evropy. Memorandum je přehledem naší další spolupráce, abychom garantovali bezpečnost českým i rakouským občanům. Velmi si vážíme výjimečnosti této chvíle.“ dodal Ivan Langer.

Po krátké tiskové konferenci se delegace vydaly do nedalekého rakouského Drasenhofenu. Představily se zde policejní složky ČR a Rakouské republiky a ministři za přítomnosti novinářů navštívili společné policejní centrum.
„Toto společné centrum, které úspěšně fungovalo v režimu pilotního provozu a stalo se přirozeným symbolem rakousko-české policejní spolupráce, podpisem dokumentů vstupuje do ostrého provozu. Věřím, že to napomůže dalšímu rozvoji tohoto pracoviště a umožní ještě bližší spolupráci našich policejních orgánů, “ zhodnotil jeho fungování Ivan Langer.

 

Jana Malíková, ředitelka odboru a tisková mluvčí

 

Každý z nás má právo na svůj názor