Ivan Langer


Děkuji všem za dosavadní přízeň. Rád se s vámi potkám na mém Facebooku. Ivan Langer

Zaujalo mě...

Vrchní soud dal Ivanu Langerovi za pravdu ve sporu s vydavatelem MF DNES a idnes.cz (MAFRA, a.s.) o ochranu osobnosti a zrušil rozsudek soudu prvního...

více »

Ivan Langer
Curriculum vitea

Média o IL / ČTK: Langer: V policejních služebnách bude místo i pro handicapované

[13.11.2007]

Policie

ČTK: Langer: V policejních služebnách bude místo i pro handicapované

P1000- modernizace policejních služeben

Ve zrekonstruovaných policejních služebnách budou jako recepční pracovat především tělesně postižení. Jejich místo bude u přepážek, kam jako první zamíří lidé se svou žádostí o pomoc. Na dnešním slavnostním otevření policejní služebny v pražském Karlíně to slíbili ministr vnitra Ivan Langer a policejní prezident Oldřich Martinů.

Podle policejního prezidenta téměř polovina lidí, kteří přicházejí na policejní služebny, potřebuje vyřešit jiné než klasicky kriminální problémy. Práci na recepci tak zastane civilní zaměstnanec a policisté se můžou věnovat jiným povinnostem, uvedl.

Zrekonstruovaná služebna v Křižíkově ulici se stala součástí projektu P 1000. Jeho cílem je modernizace prostor, ve kterých policisté pracují, ale také vytvoření přívětivějšího prostředí pro lidi, kteří přijdou na služebnu. V budoucnu by tak již lidé například neměli s policisty hovořit přes zamřížované okénko nebo sedět v čekárně společně s pachateli trestných činů. V rámci projektu také policisté získávají nové počítače, nábytek a připojení na internet.

Do projektu P 1000, který začal v roce 2006, chce ministerstvo investovat přibližně 3,5 miliardy korun. V první etapě bylo za 600 milionů korun modernizováno 300 služeben po celé republice. Ještě letos by tak měla skončit rekonstrukce dalších 51 služeben za 753 milionů korun. V příštím roce se přestavby dočká více než stovka pracovišť za téměř 1,3 miliardy a v dalších dvou letech dá ministerstvo na rekonstrukce a vybavení 1,6 miliardy. Peníze získává jednak z prodeje nepotřebného majetku, ale také z evropských fondů.

ČTK, 13. listopadu 2007