Ivan Langer


Děkuji všem za dosavadní přízeň. Rád se s vámi potkám na mém Facebooku. Ivan Langer

Zaujalo mě...

Vrchní soud dal Ivanu Langerovi za pravdu ve sporu s vydavatelem MF DNES a idnes.cz (MAFRA, a.s.) o ochranu osobnosti a zrušil rozsudek soudu prvního...

více »

Ivan Langer
Curriculum vitea

Média o IL / MF Dnes: Policisté zablokovali mobil. Poprvé v kraji

[02.11.2007]

Kriminalita

MF Dnes: Policisté zablokovali mobil. Poprvé v kraji

Blokace ukradených mobilních telefonů

Policisté v Habartově využili v těchto dnech velké novinky a vůbec poprvé v Karlovarském kraji zablokovali odcizený mobilní telefon. Zloději tak byl nefunkční přístroj k ničemu, a tak jej majitelce vrátil. Vložil ho před dveřmi jejího bytu do bot a utekl.

„Nechat zablokovat mobilní telefon, když o něj člověk přijde, se rozhodně vyplatí,“ řekla sokolovská policejní mluvčí Andrea Kávová.

Mobil odcizil neznámý pachatel ženě z bundy, kterou si odložila v restauraci v Bukovanech na Sokolovsku. „Připomínáme, že ke znemožnění provozu kradeného mobilního telefonu potřebujeme znát takzvaný IMEI přístroje. Současně je nutné prokázat jeho nabytí předložením účtenky, záručního listu nebo obalu od telefonu. Vyplnění žádosti, které s poškozeným provádí policista, trvá maximálně pět minut,“ dodala policistka.

Tato služba začala fungovat od začátku října. Operátoři mobilních sítí se totiž po několika letech debat konečně dohodli a společně s policií začali ukradené mobily blokovat. Zablokované přístroje nejde použít v českých sítích. Ministr vnitra Ivan Langer věří, že bude tato služba efektivní.

„Když lidé začnou spolupracovat, mobil přestane být žádané zboží,“ věří Ivan Langer.

Podle odhadů ministerstva zloději odcizili za poslední rok nejméně 20 tisíc přístrojů.

MF Dnes, region Karlovy Vary, 2. listopadu 2007