Ivan Langer


Děkuji všem za dosavadní přízeň. Rád se s vámi potkám na mém Facebooku. Ivan Langer

Zaujalo mě...

Vrchní soud dal Ivanu Langerovi za pravdu ve sporu s vydavatelem MF DNES a idnes.cz (MAFRA, a.s.) o ochranu osobnosti a zrušil rozsudek soudu prvního...

více »

Ivan Langer
Curriculum vitea

Tiskové zprávy / Ministr vnitra dnes zavítal do Zlínského kraje

[12.10.2007]

Ministerstvo vnitra

Ministr vnitra dnes zavítal do Zlínského kraje

Plánované cesty ministra vnitra po regionech ČR

Ministr vnitra Ivan Langer dnes, v pátek 12. října, v rámci svých pravidelných regionálních výjezdů navštívil Zlínský kraj. Po návštěvě České zbrojovky v Uherském Brodě se vydal do Holešova a do Šternberka. 

Svůj program zahájil ministr vnitra v České zbrojovce v Uherském Brodě. Zde provedl montáž pistole CZ 75 B. Tato pistole se vyrábí od roku 1975. Po Coltu 1911 je to druhá nejkopírovanější pistole světa a dnes byl slavnostně vyroben a smontován její miliontý kus.
 
Z Uherského Brodu se ministr vnitra přesunul do Holešova, kde proběhlo slavnostní otevření dalšího kontaktního místa CZECH POINT. Poté navštívil Střední policejní školu MV. V rámci své návštěvy se nejprve seznámil se vzdělávacími programy policejní školy a poté shlédl ukázky výcviku zásahových jednotek Správ východočeského a severomoravského kraje. Nejdříve se jednalo o ukázku zákroku na posádku ujíždějící ve vozidle, slaňování z vrtulníku na budovu a do volného terénu s cílem zadržení nebezpečných pachatelů a poté o ukázku zadržení ozbrojených nebezpečných pachatelů při předávání zbraní s výskytem podezřelého předmětu v zavazadlovém prostoru.

V odpoledních hodinách předal ministr vnitra ve Šternberku ocenění nejlepším dobrovolným hasičům obce s rozšířenou působností a poté shlédl ukázku zásahu hasičské techniky. Svůj program zakončil slavnostním otevřením zrekonstruované zbrojnice Hasičského záchranného sboru olomouckého kraje.

Fotogalerii z návštěvy Zlínského (a Olomouckého) kraje naleznete na www.mvcr.cz.

Jana Malíková - ředitelka odboru a tisková mluvčí, Ministerstvo vnitra, 12. října 2007  

 

Každý z nás má právo na svůj názor