Ivan Langer


Děkuji všem za dosavadní přízeň. Rád se s vámi potkám na mém Facebooku. Ivan Langer

Zaujalo mě...

Vrchní soud dal Ivanu Langerovi za pravdu ve sporu s vydavatelem MF DNES a idnes.cz (MAFRA, a.s.) o ochranu osobnosti a zrušil rozsudek soudu prvního...

více »

Ivan Langer
Curriculum vitea

Tiskové zprávy / Inspekce ministra vnitra ukončila akci s krycím názvem „VOLF“

[12.10.2007]

Kriminalita

Inspekce ministra vnitra ukončila akci s krycím názvem „VOLF“

Zadržení policisty podezřelého ze série ozbrojených loupežných přepadení

Dnes 12. října 2007 byla ukončena akce Inspekce ministra vnitra pod krycím názvem „VOLF“, při které byl v obci Železná Ruda bezprostředně po ozbrojeném loupežném přepadení se zbraní, zadržen policista služebně zařazený u jednoho oddělení OŘ PČR Písek. Policista byl zadržen pracovníky inspekce v součinnosti se speciálními útvary PČR a Útvarem rychlého nasazení PP ČR.

„Považuji tento případ za velmi závažný. Inspekce ministra vnitra odvedla skvělou práci. Trest musí být nekompromisní, pokud takto závažnou činnost páchá policista, je to mimořádně alarmující. Naštěstí jde o velmi ojedinělý případ podobného charakteru,“ říká ministr vnitra Ivan Langer.

Zadržený nereagoval na výzvy zakročujících policistů, prorazil policejní zátaras, při kterém poškodil dvě služební vozidla PČR a z místa činu se snažil ujet svým osobním motorových vozidlem. Vzhledem k tomu, že podezřelý policista byl ozbrojen a svým jednáním bezprostředně  ohrožoval své okolí, bylo ze strany zakročujících policistů  použito k zastavení pachatelova vozidla  služební zbraně.  Při zákroku nedošlo ke zranění žádné osoby.

Zadržení předcházela časově, takticky a organizačně velmi náročná činnost Inspekce MV. Ta policistu podezírala ze série ozbrojených loupežných přepadení se zbraní spáchaných v okresech Benešov, Pelhřimov, Příbram,  Plzeň – jih a Klatovy.  Inspekci ministra vnitra se podařilo objasnit a zadokumentovat  6 případů ozbrojených loupežných přepadení (benzínové čerpací stanice, banka a herna), ze kterých je zadržený důvodně podezřelý.

Policista byl předán vyšetřujícímu státnímu zástupci  Okresního státního zastupitelství pro Prahu východ. Případ je nadále v šetření Okresního státního zastupitelství pro Prahu východ, se sídlem Husova 11, Praha 1, které je příslušné k dalším informacím ve věci. 

Jana Malíková, ředitelka odboru a tisková mluvčí, Ministerstvo vnitra, 12. října 2007 

 

Každý z nás má právo na svůj názor