Ivan Langer


Děkuji všem za dosavadní přízeň. Rád se s vámi potkám na mém Facebooku. Ivan Langer

Zaujalo mě...

Vrchní soud dal Ivanu Langerovi za pravdu ve sporu s vydavatelem MF DNES a idnes.cz (MAFRA, a.s.) o ochranu osobnosti a zrušil rozsudek soudu prvního...

více »

Ivan Langer
Curriculum vitea

Tiskové zprávy / Ministr vnitra Ivan Langer dnes navštívil Olomoucký kraj

[11.10.2007]

Ministerstvo vnitra

Ministr vnitra Ivan Langer dnes navštívil Olomoucký kraj

Plánované cesty ministra vnitra po regionech ČR

Ministr vnitra Ivan Langer dnes, ve čtvrtek 11. října, v rámci svých pravidelných regionálních výjezdů zavítal do Olomouckého kraje. Svůj program zahájil i ukončil v Olomouci. Během dne navštívil Čechy pod Kosířem, Uničov či Velkou Bystřici.

V dopoledních hodinách proběhla na olomouckém magistrátu konference „Krajský rok informatiky“. Její hlavní motto zní „Když dva dělají totéž“. Ministr vnitra Ivan Langer se zde prezentoval spolu s náměstkem ministra vnitra pro veřejnou správu, informatiku, legislativu a archivnictví Zdeňkem Zajíčkem.
„Když dva dělají totéž, znamená to totéž. Narodil se nám eGon. Vy jste našimi klíčovými partnery, a tak se ho společně pokusme vychovat a vzdělat, udělejme z něj zdatného dospěláka,“ řekl Ivan Langer. Na tomto pracovním setkání, které probíhá každoročně, se také debatovalo o projektech, které se v oblasti informatiky realizují krajské úřady.

Z Olomouce se ministr vnitra přesunul na Materiální základnu humanitární pomoci v Čechách pod Kosířem, kde shlédl ukázky taktického cvičení složek Integrovaného záchranného systému. Členové Integrovaného záchranného systému předvedli např. stavbu evakuačních stanů, zdravotnickou pomoc evakuovaným, hygienickou očistu či výdej oblečení.

V Uničově a ve Velké Bystřici pak ministr vnitra Ivan Langer slavnostně zahájil provoz dalších dvou kontaktních míst projektu CZECH POINT. Jeho ostrý provoz začal 1.října 2007. V Uničově a Velké Bystřici si díky CZECH POINTu mohou občané vyřizovat své úřední záležitosti elektronicky.

V odpoledních hodinách se ministr vnitra vrátil zpět do Olomouce.

Fotogalerii naleznete na www.mvcr.cz. 

Jana Malíková, ředitelka odboru a tisková mluvčí, Ministerstvo vnitra, 11. října 2007  

 

Každý z nás má právo na svůj názor