Ivan Langer


Děkuji všem za dosavadní přízeň. Rád se s vámi potkám na mém Facebooku. Ivan Langer

Zaujalo mě...

Vrchní soud dal Ivanu Langerovi za pravdu ve sporu s vydavatelem MF DNES a idnes.cz (MAFRA, a.s.) o ochranu osobnosti a zrušil rozsudek soudu prvního...

více »

Ivan Langer
Curriculum vitea

Tiskové zprávy / Ministr vnitra Ivan Langer navštívil Liberecký kraj

[04.10.2007]

Ministerstvo vnitra

Ministr vnitra Ivan Langer navštívil Liberecký kraj

Plánované cesty ministra vnitra po regionech ČR

Ministr vnitra Ivan Langer dnes, ve čtvrtek 4. října, v rámci svých plánovaných cest do regionů zavítal do Libereckého kraje. Po návštěvě policejní služebny v Hejnicích se vydal podívat na hraniční přechod v Hrádku nad Nisou, a nakonec si na Novém Magistrátu v Liberci vyzkoušel hotový terminál CZECH Point.
 
 V ranních hodinách si ministr vnitra prohlédl obvodní oddělení v Hejnicích, jedno z 12 oddělení Libereckého kraje, které bylo zrekonstruováno v rámci projektu P 1000. V objektu obvodního oddělení PČR Hejnice byla v závěru roku 2006 z prostředků P1000 zbudována recepce. Po první etapě rekonstrukce bude následovat další.
 
 Dalším místem, které ministr vnitra navštívil, byl hraniční přechod Hrádek nad Nisou. Zde si Ivan Langer prošel Trojzemí, setkal se s policisty, zástupci pohraniční a cizinecké policie. Díky vstupu ČR do Schengenského prostoru zde probíhá transformace služby cizinecké a pohraniční policie. „Policisté z cizinecké a pohraniční policie budou postupně přecházet do jiných složek, posílí především řady dopravní policie, hlídkovou službu či skupinu služební kynologie. V Liberci např. vznikne pátrací oddíl, ve kterém bude působit 106 policistů,“ uvedl ředitel Okresní správy Liberec plk. JUDr. Miroslav Dvořák. 

 Poté se ministr vnitra Ivan Langer setkal s ředitelem Hasičské Záchranné Stanice Libereckého kraje. Zde jednali a hovořili především o dopadech služebního zákona.

 Na regionálním výjezdu ministra vnitra nemohla chybět návštěva hotového terminálu CZECH Point v Liberci. Pracoviště CZECH Point se nachází v budově Nového Magistrátu v Liberci. Město Liberec je jedním z 37 míst v České republice, které v rámci pilotního projektu provozuje tuto službu, jenž koordinuje Ministerstvo vnitra. Cílem projektu CZECH Point je poskytovat občanům ověřené výpisy na jednom místě, aniž by občan musel navštívit několik různých úřadů státní správy.

Jana Malíková, ředitelka odboru a tisková mluvčí, Ministerstvo vnitra, 4. října 2007

 

Každý z nás má právo na svůj názor