Ivan Langer


Děkuji všem za dosavadní přízeň. Rád se s vámi potkám na mém Facebooku. Ivan Langer

Zaujalo mě...

Vrchní soud dal Ivanu Langerovi za pravdu ve sporu s vydavatelem MF DNES a idnes.cz (MAFRA, a.s.) o ochranu osobnosti a zrušil rozsudek soudu prvního...

více »

Ivan Langer
Curriculum vitea

Tiskové zprávy / Služba „Blokace odcizených mobilních telefonů“ spuštěna

[03.10.2007]

Ministerstvo vnitra, policie

Služba „Blokace odcizených mobilních telefonů“ spuštěna

Občané České republiky získávají jedinečnou možnost nechat si zablokovat mobilní telefon v případě, že byli okradeni.

Prezentace ke stažení ve formátu: PDF, 296 kB; PPT (PowerPoint), 921 kB; ODP (Open Document Format), 521 kB;

Ministerstvo vnitra dnes, ve středu 3. října, oficiálně představilo společný projekt Policie ČR a mobilních operátorů. Tento projekt se týká blokace odcizených mobilních telefonů. Občané České republiky tak získávají jedinečnou možnost nechat si zablokovat mobilní telefon v případě, že byli okradeni. Díky tomuto ojedinělému společnému projektu se zlodějům krádeže mobilních telefonů nevyplatí, protože telefony se pro ně stanou bezcennými. Občané navíc zablokováním svého odcizeného přístroje přispějí ke snížení počtu krádeží přístrojů.

Výzkumy prokazují, že se vzrůstajícím počtem mobilních telefonů rostl také počet jejich krádeží. Ročně se počet krádeží mobilních telefonů vyšplhal až na 20 tisíc. Lidé měli minimální možnost se bránit, o čemž svědčí pouze stovky nahlášených krádeží mobilních telefonů ročně. Ministerstvo vnitra spolu s Policí ČR našlo řešení, jak tomuto problému čelit. Vznikl tak projekt blokace mobilních telefonů, který přináší efektivní řešení, jak přispět ke snížení počtu krádeží mobilních telefonů. „Krádeže mobilních telefonů se přestanou vyplácet. Nabízíme občanům účinný způsob, jak zablokovat zloděje,“ uvádí ministr vnitra Ivan Langer. Již nyní, po dvoudenním provozu této služby, se počet momentálně blokovaných mobilních telefonů pohybuje řádově v desítkách přístrojů.

Jak se tedy zachovat, když zjistíte, že vám ukradli mobilní telefon? Nejdříve se obraťte na mobilního operátora, který provede blokaci SIM karty proti neoprávněnému volání i z jiných telefonů. Poté kontaktujte Policii ČR, která požádá všechny mobilní operátory o zablokování vašeho mobilního telefonu podle jeho výrobního čísla IMEI. Po blokaci telefonu bude přístroj pro jeho nového majitele bezcenný a „nezavolá“ si z něj.

Podrobné informace o blokování provozu mobilních telefonů spolu se službou, která vám umožní ověřit, jestli je či není váš telefon evidován jako odcizený naleznete na pravidelně aktualizovaném webu umístěném na adrese http://www.mvcr.cz/mobily.

Zvukové záznamy z konference (Rádio Vnitro)

Ke spuštění nové služby se vyjadřuje zástupce společnosti Telefónica O2 Tomáš Ječný
 - zvukový záznam z tiskové konference (3. část) (3.10.2007)
Společný projekt hodnotí zástupce společnosti Vodafone Václav Zadražil
 - zvukový záznam z tiskové konference (4. část) (3.10.2007)
Přednosti systému uvádí zástupce společnosti T-Mobile Radek Havliš
 - zvukový záznam z tiskové konference (5. část) (3.10.2007)

Jana Malíková, ředitelka odboru a tisková mluvčí, Ministerstvo vnitra, 3. října 2007 

 

Každý z nás má právo na svůj názor