Ivan Langer


Děkuji všem za dosavadní přízeň. Rád se s vámi potkám na mém Facebooku. Ivan Langer

Zaujalo mě...

Vrchní soud dal Ivanu Langerovi za pravdu ve sporu s vydavatelem MF DNES a idnes.cz (MAFRA, a.s.) o ochranu osobnosti a zrušil rozsudek soudu prvního...

více »

Ivan Langer
Curriculum vitea

Tiskové zprávy / Setkání ministrů nových členských zemí EU k SISone4all

[24.09.2007]

Ministerstvo vnitra

Setkání ministrů nových členských zemí EU k SISone4all

Schengenský informační systém (SIS)

Ve dnech 23.-24. září proběhlo na Maltě setkání ministrů nových členských zemí EU. Za Českou republiku se tohoto setkání zúčastnil ministr vnitra Ivan Langer. Setkání navazuje na obdobné jednání ve Varšavě a Bratislavě a je třetím z celkem čtyř plánových setkání ministrů vnitra nových členských států spojených s projektem SISone4all. Příští jednání ministrů vnitra proběhne koncem října letošního roku v Praze.

„Jednání na Maltě považuji za důležité a velmi užitečné. Rád jsem kolegy informoval, že připojení České republiky k systému SISone4all k 1. září 2007 proběhlo bez problémů a systém je plně funkční. Policie ČR a ostatní příslušné orgány už čerpají informace jak z národní databáze, tak ze SIS. Pilotní provoz SIS jasně dokazuje, že Schengen neznamená jen cestování bez hraničních kontrol, ale díky sdílení informací také posílení bezpečnosti a efektivnější práci policie.
Třítýdenní provoz SIS ukázal, že ČR umí tento nejdůležitější nástroj schengenské spolupráce plnohodnotně a efektivně využívat. Ke 14. září bylo mj. provedeno 229. tis. dotazů týkajících se osob. 3 osoby byly zatčeny, bylo nalezeno 5 pohřešovaných osob a 10 nežádoucích osob. Další stovky tisíc dotazů se týkaly dokladů totožnosti, vozidel, či zbraní. Navíc v těchto dnech pobývá v ČR delegace hodnotící SISone4all. Hodnocení dle mých informací probíhá úspěšně,“ shrnuje ministr vnitra Ivan Langer.

Maltská strana předložila ministrům k podpisu návrh stručné deklarace, kde ministři berou s uspokojením na vědomí značné úsilí členských států vyvinuté s cílem zajistit úspěšnou realizaci projektu SISone4all. Ministři svým podpisem deklarace také potvrzují své přesvědčení, že projekt SISone4all bude úspěšně dokončen a kontroly na hranicích budou zrušeny v souladu se stanoveným harmonogramem, tj. k 31. prosinci 2007 na pozemních a mořských hranicích a ke konci března na vzdušných hranicích.


Jana Malíková, ředitelka odboru a tisková mluvčí, Ministerstvo vnitra, 24. září 2007 

 

Každý z nás má právo na svůj názor