Ivan Langer


Děkuji všem za dosavadní přízeň. Rád se s vámi potkám na mém Facebooku. Ivan Langer

Zaujalo mě...

Vrchní soud dal Ivanu Langerovi za pravdu ve sporu s vydavatelem MF DNES a idnes.cz (MAFRA, a.s.) o ochranu osobnosti a zrušil rozsudek soudu prvního...

více »

Ivan Langer
Curriculum vitea

Tiskové zprávy / Návštěva bavorského státního ministra vnitra

[12.09.2007]

Zahraniční návštěva

Návštěva bavorského státního ministra vnitra

Rozšíření schengenského prostoru - ČR splnila všechny požadavky SISone4all

Jednání předsedy vlády a ministrů vnitra ČR a Spolkové republiky Bavorsko

Na pozvání ministra vnitra Ivana Langera se dnes, ve středu 12. září, uskutečnila návštěva bavorského státního ministra vnitra Günthera Becksteina.

Ministr Beckstein se v rámci návštěvy nejprve setkal s premiérem Mirkem Topolánkem na Úřadu vlády. Za účasti ministra vnitra Ivana Langera zde proběhlo jednání, které navazovalo na rozhovory, jež mezi oběma ministry proběhly dne 9. července 2007 v Mnichově. Ministři vnitra tehdy mj. projednávali aktuální témata spojená s rozšiřováním schengenského prostoru.

Na dnešním jednání se mj. hovořilo o otázce volného pohybu pracovních sil uvnitř Evropské unie. „České pracovní síly pro Bavorsko nepředstavují žádný problém“, uvedl Günther Beckstein. Česká republika se stejně jako Německo či Bavorsko potýká s problémy nedostatku pracovních sil či s problémem nelegální práce. Oba ministři vnitra budou dále o těchto problémech intenzivně jednat.
 
Dalším tématem jednání bylo rozšíření schengenského prostoru. „ČR splnila všechny požadavky SISone4all a neexistuje žádný vážný důvod, aby nevstoupila do schengenského prostoru“, uvedl premiér Mirek Topolánek. Dále sdělil, že přes 70% bavorských občanů souhlasí s rozšířením schengenského prostoru. Bavorští občané se však také obávají zvýšení kriminality v důsledku zrušení hraničních kontrol. Premiér i oba ministři se shodli, že obavy jsou na obou stranách a politici na obou stranách mají povinnost tyto obavy rozptylovat.

Jana Malíková, ředitelka odboru a tisková mluvčí, Ministerstvo vnitra, 12. září 2007

 

Každý z nás má právo na svůj názor