Ivan Langer


Děkuji všem za dosavadní přízeň. Rád se s vámi potkám na mém Facebooku. Ivan Langer

Zaujalo mě...

Vrchní soud dal Ivanu Langerovi za pravdu ve sporu s vydavatelem MF DNES a idnes.cz (MAFRA, a.s.) o ochranu osobnosti a zrušil rozsudek soudu prvního...

více »

Ivan Langer
Curriculum vitea

Tiskové zprávy / Ministerstvo vnitra ukončilo prověrku lustračních osvědčení u vedoucích zaměstnanců Ministerstva vnitra

[12.09.2007]

Ministerstvo vnitra

Ministerstvo vnitra ukončilo prověrku lustračních osvědčení u vedoucích zaměstnanců Ministerstva vnitra

Prověřování lustračních osvědčení

Ministerstvo vnitra ukončilo prověrku lustračních osvědčení u vedoucích pracovníků ministerstva. Prověřování mělo za cíl zjistit, zda všichni pracovníci Ministerstva vnitra, kteří pro výkon své funkce potřebují negativní lustrační osvědčení, skutečně takovým platným lustračním osvědčením disponují.

 V souvislosti s tím bylo vydáno celkem 201 osvědčení, z tohoto počtu byly 2 osoby pozitivně lustrovány. Prověřováno bylo 195 vedoucích pracovníků Ministerstva vnitra a 6 vedoucích pracovníků, kteří přišli z bývalého Ministerstva informatiky.

 „Prověřování lustračních osvědčení a vyvození důsledků je dalším z aktivních kroků, jak posílit důvěru občanů v Ministerstvo vnitra a do budoucna zabránit spekulacím,“ říká ministr vnitra Ivan Langer a dodává: „Samotné prověřování lustračních osvědčení je uskutečňováno striktně podle zákona a výsledkem prověrky samotné je zvýšení důvěryhodnosti naší instituce“.

Jana Malíková, ředitelka odboru a tisková mluvčí, Ministerstvo vnitra, 12. září 2007 

 

Každý z nás má právo na svůj názor