Ivan Langer


Děkuji všem za dosavadní přízeň. Rád se s vámi potkám na mém Facebooku. Ivan Langer

Zaujalo mě...

Vrchní soud dal Ivanu Langerovi za pravdu ve sporu s vydavatelem MF DNES a idnes.cz (MAFRA, a.s.) o ochranu osobnosti a zrušil rozsudek soudu prvního...

více »

Ivan Langer
Curriculum vitea

Média o IL / Právo: Ministr Langer představil na Invexu vizi eGovernmentu

[23.10.2007]

eGovernment

Právo: Ministr Langer představil na Invexu vizi eGovernmentu

Rozvoj eGovernmentu v České republice

První návštěvníci si včera mohli prohlédnout expozice a zajímavosti na brněnských veletrzích Invex a Digitex. Hned první den veletrhů se prezentoval doprovodný program, jedním z lákadel byla konference o elektronizaci státní správy.

Svou vizi eGovernmentu nastínil i ministr vnitra Ivan Langer, který novinářům představil animovanou postavičku eGona, který by se měl stát symbolem elektronizace státní správy. „Potřebujeme jednotnou komunikační infrastrukturu. Obíhat by měla data a ne občan úřady. Máme velký problém s tím, že různé úřady nejsou schopny svá data sdílet,“ prohlásil Langer.

V souvislosti s tím naznačil i základní kameny nového zákona o elektronickém úřadování. „Měl by zrovnoprávnit elektronický a písemný dokument stejně tak jako vytvořit právní fikci doručení do datové schránky,“ uvedl.

Současně upozornil na to, že již nyní u nás funguje pilotní provoz schengenského informačního systému, který sdílí informace o pátráních, nežádoucích příslušnících třetích zemí či o pohřešovaných lidech ze schengenského prostoru.

Právo, 23. října 2007