Ivan Langer


Děkuji všem za dosavadní přízeň. Rád se s vámi potkám na mém Facebooku. Ivan Langer

Zaujalo mě...

Vrchní soud dal Ivanu Langerovi za pravdu ve sporu s vydavatelem MF DNES a idnes.cz (MAFRA, a.s.) o ochranu osobnosti a zrušil rozsudek soudu prvního...

více »

Ivan Langer
Curriculum vitea

Články / blog.aktualne.cz: Ivan Langer: Volaný chmaták je nedostupný

[05.10.2007]

Kriminalita

blog.aktualne.cz: Ivan Langer: Volaný chmaták je nedostupný

Boj proti krádežím mobilních telefonů

Určitě jste si také všimli podivných individuí potulujících se kolem zastaváren a bazarů s regály plnými použitých telefonů bez příslušenství, bez dokladu, bez záruky. Každý z nás to zažil buď sám, nebo prostřednictvím svých blízkých. Především jako okradený, někdo jako majitel telefonu z druhé ruky, jehož původem si nemohl být jistý.

Mobilní telefony byly v posledních letech oblíbeným horkým zbožím. Snadno se ukradlo a snadno zpeněžilo. S tou snadností je teď díky bohu konec. Ve spolupráci třemi mobilními operátory jsme zprovoznili společnou databázi odcizených mobilů. Pokud od teď budete chtít koupit použitý telefon, můžete si jeho „bezúhonnost“ ověřit na www.mvcr.cz/mobily. Když vám mobil ukradnou, stačí zajít s dokladem totožnosti a s výrobním číslem telefonu na nejbližší policejní stanici a mobil jednoduše zablokujete.

Telefon vám to sice už nezachrání, ale zloději tím hodně zkomplikujete situaci. Čím víc z nás to tak udělá, tím menší budou mít chmatáci chuť mobily krást. Telefon se tak zloději v rukou promění v bezcenný kus kovu a plastu.

Změnit výrobní číslo přístroje už dnes není tak jednoduché jako dřív a u většiny mobilů se to ani nevyplatí. Navíc výrobci mobilů pracují na tom, aby to nebylo možné vůbec.

Ano, metoda to není stoprocentní, jde o první krok. Jak moc bude účinný, závisí na nás všech. Pojďme do toho. Zablokováním ukradeného mobilu přispějeme k tomu, že už nám neukradnou ten příští.

Ivan Langer, blog.aktualne.cz, 5. října 2007