Ivan Langer


Děkuji všem za dosavadní přízeň. Rád se s vámi potkám na mém Facebooku. Ivan Langer

Zaujalo mě...

Vrchní soud dal Ivanu Langerovi za pravdu ve sporu s vydavatelem MF DNES a idnes.cz (MAFRA, a.s.) o ochranu osobnosti a zrušil rozsudek soudu prvního...

více »

Ivan Langer
Curriculum vitea

Média o IL / ČRo1-Radiožurnál: Ivan Langer dostal pokutu

[02.10.2007]

Policie

ČRo1-Radiožurnál: Ivan Langer dostal pokutu

Kubiceho zpráva

Eva ODSTRČILOVÁ, redaktorka
--------------------
Ministr vnitra Ivan Langer musí kvůli úniku informací z takzvané Kubiceho zprávy zaplatit pokutu devět tisíc korun. Vyměřil mu ji Národní bezpečnostní úřad za to, že loni před volbami nechal po jednání poslaneckého výboru ležet na stole zmíněnou zprávu o prorůstání organizovaného zločinu a státní správy a z místnosti odešel. Podle úřadu tak umožnil neoprávněné osobě přístup k utajované informaci. Původně hrozila Langerovi až půlmilionová sankce. NBÚ mu ale nakonec vyměřil jen nízký trest s odůvodněním, že čelný politik ODS nezveřejnil tajné informace úmyslně, ale jen z nedbalosti. Langer dnes Radiožurnálu zopakoval jen to, co tvrdí od samého začátku. "Za únikem zprávy jsem nebyl."

Ivan LANGER, ministr vnitra /ODS/
--------------------
Rozhodnutí NBÚ jednoznačně potvrzuje to, že jsem nebyl já, kdo dal k dispozici médiím celou Kubiceho zprávu, pokutu respektuji, zaplatil jsem ji, jakkoliv se s ní vnitřně neztotožňuji, beru to jako poučení do budoucna.

Český rozhlas 1 - Radiožurnál, 2. října 2007