Ivan Langer


Děkuji všem za dosavadní přízeň. Rád se s vámi potkám na mém Facebooku. Ivan Langer

Zaujalo mě...

Vrchní soud dal Ivanu Langerovi za pravdu ve sporu s vydavatelem MF DNES a idnes.cz (MAFRA, a.s.) o ochranu osobnosti a zrušil rozsudek soudu prvního...

více »

Ivan Langer
Curriculum vitea

Média o IL / ČT1: Ivan Langer dostal pokutu

[02.10.2007]

Policie

ČT1: Ivan Langer dostal pokutu

Kubiceho zpráva

Marcela AUGUSTOVÁ, moderátorka
--------------------
Ivan Langer dostal pokutu. Národní bezpečnostní úřad ho potrestal za únik informací z Kubiceho zprávy do médií. Ministr vnitra říká, že částku devět tisíc korun už zaplatil. Odmítá ale, že by se celý text dostal k novinářům jeho vinou.

Daniel TAKÁČ, redaktor
--------------------
Kubiceho zpráva se týden před volbami objevuje v Poslanecké sněmovně a o několik dní později, těsně po jejím probírání na uzavřeném jednání bezpečnostního výboru i na Internetu Českého rozhlasu.

Martin ŠUBRT, redaktor
--------------------
Ministr dostal trest za to, že na chvíli odešel na záchod. To je čerstvé stanovisko NBÚ. Podle ředitele tohoto úřadu Dušana Navrátila je devítitisícová pokuta pro Langera zcela na místě.

Dušan NAVRÁTIL, ředitel NBÚ
--------------------
Ivan Langer na zasedání výboru pro obranu o přestávce odešel a nechal otevřený dokument důvěrný a k jedné straně tohoto dokumentu se dostaly neoprávněné osoby.

Daniel TAKÁČ, redaktor
--------------------
Ministr vnitra rozhodnutí NBÚ komentuje krátce: "Tato pokuta je trestem za zveřejnění jen jedné jediné stránky Kubiceho zprávy."

Ivan LANGER, ministr vnitra /ODS/
--------------------
Pokud to něco potvrzuje, tak to, co jsem od začátku říkal, že jsem to nebyl já, kdo umožnil veřejnosti seznámit se s celým obsahem Kubiceho zprávy, je to pokuta za mé vzdálení se z jednání výboru během krátké chvíle.

Martin ŠUBRT, redaktor
--------------------
Protikorupční policie podle dřívějších informací podezřívá z úniku celé Kubiceho zprávy i lidoveckého poslance Pavla Severu. Důkazem mají být rukou psané poznámky. Podle Severy je to naprosto absurdní obvinění.

Daniel TAKÁČ, redaktor
--------------------
Ministr vnitra Ivan Langer tvrdí, že pro něj celá věc zdaleka nekončí. Trvá totiž na tom, aby byly zveřejněny veškeré informace o tom, proč a jak byly odposlouchávány podle něj desítky nevinných lidí.

Česká televize, pořad Události, 2. října 2007