Ivan Langer


Děkuji všem za dosavadní přízeň. Rád se s vámi potkám na mém Facebooku. Ivan Langer

Zaujalo mě...

Vrchní soud dal Ivanu Langerovi za pravdu ve sporu s vydavatelem MF DNES a idnes.cz (MAFRA, a.s.) o ochranu osobnosti a zrušil rozsudek soudu prvního...

více »

Ivan Langer
Curriculum vitea

Média o IL / ČTK: Langer nechal prověřit převod majetku z ministerstva informatiky

[09.09.2007]

Ministerstvo informatiky

ČTK: Langer nechal prověřit převod majetku z ministerstva informatiky

Hospodaření Ministerstva informatiky

Ministr vnitra Ivan Langer dnes popřel informace, podle nichž nelze zjistit, co se stalo s majetkem ministerstva informatiky za 250 milionů korun. Zrušení resortu podle něj bylo zcela transparentní a majetek nebyl zpronevěřen. Langer to řekl v dnešním pořadu České televize Otázky Václava Moravce.

Z uvedené čtvrt miliardy korun bylo podle něj asi 245 milionů převedeno jako rezervní fond ministerstva a v rámci delimitace. Přesto prý nařídil podrobnou kontrolu převodu majetku. Sporné položky dosahují výše maximálně desítek až stovek tisíců korun, uvedl.

Na nesrovnalosti přišli nedávno členové sněmovního kontrolního výboru, když chtěli prozkoumat, jestli se při téměř půlročním rušení ministerstva někdo neobohatil nebo nemrhal státními penězi. V dokumentech, které poslanci dostali od úředníků ministerstva vnitra, se podle Hospodářských novin například uvádí, že na začátku roku mělo ministerstvo majetek za 593 milionů, v květnu před zánikem 346 milionů, ale není možné vyčíst, kde rozdíl v majetku skončil.

Výbor jako takový se ale zatím zprávou nezabýval, řekl ČTK předseda kontrolního výboru Vladimír Koníček. Projednávat ji bude až na říjnové schůzi, kam si zřejmě vyžádá ještě doplňující materiály z ministerstva vnitra. Langer uvedl, že již zadal úředníkům vnitra úkol, aby se případem zabývali a podali mu o převodu majetku oficiální zprávu. Kontrolní zpráva by měla být hotova do jednoho měsíce.

Zpravodajství ČTK, 9. září 2007