Ivan Langer


Děkuji všem za dosavadní přízeň. Rád se s vámi potkám na mém Facebooku. Ivan Langer

Zaujalo mě...

Vrchní soud dal Ivanu Langerovi za pravdu ve sporu s vydavatelem MF DNES a idnes.cz (MAFRA, a.s.) o ochranu osobnosti a zrušil rozsudek soudu prvního...

více »

Ivan Langer
Curriculum vitea

Média o IL / Právo: Langer: policistů už zase přibývá

[07.09.2007]

Ministerstvo vnitra

Právo: Langer: policistů už zase přibývá

Rok působení ve funkci ministra vnitra

V letních měsících se zastavil trend masívního odchodu policistů ze služby do civilu. V červenci a v srpnu poprvé po řadě měsíců nastoupilo k policii více lidí, než od ní odešlo.

„Trend se obrací,“ řekl včera ministr vnitra Ivan Langer (ODS) na tiskové konferenci věnované hodnocení činnosti vedení resortu za uplynulý rok.
Odchody policistů, způsobené novým služebním zákonem, podle ministra sice stále pokračují, ale v létě se prý již podařilo zvrátit poměr mezi odchody a příchody.

Langer vyvracel tvrzení, že nový služební zákon ve svém důsledku snižuje policistům platy. Řada policistů si ale stále stěžuje, že kvůli novým pravidlům berou méně peněz než dříve. Podle ministerstva jde jen o malou skupinu policistů a jejich situaci se úřad snaží řešit. Někteří policisté a další zaměstnanci bezpečnostních složek chtějí kvůli novému zákonu 15. září demonstrovat.

Ministerstvo podle Langra v rámci zeštíhlení do konce roku opustí 176 zaměstnanců. V rámci projektu P1000, kterým chce ministerstvo za více než 3 miliardy korun zmodernizovat policejní služebny, získala naprostá většina služeben také přístup k internetu.

Jako jednu ze svých priorit označilo ministerstvo chystaný vstup ČR do schengenského prostoru, přípravu nového azylového zákona nebo projekt eGon na vytvoření elektronické sítě umožňující občanům rychlou komunikaci se státní správou a úřady.

Své roční působení v čele ministerstva Langer shrnul ve speciální výroční brožuře, kterou včera dostali novináři a v nejbližší době bude také rozeslána na nejrůznější místa ve státní správě. Za graficky velmi zdařilou publikaci ministerstvo zaplatilo podle Langerovy mluvčí Jany Malíkové 200 tisíc korun.

Ministr přiznal, že ne všechna předsevzetí se mu podařilo splnit. Za neúspěchy označil pokračující odchody policistů a také způsob, jakým skončilo vyšetřování zásahu policie proti účastníkům technoparty CzechTek 2005. Při nástupu do funkce totiž chtěl, aby kritizovaný postup policie byl řádně prozkoumán a případní viníci potrestáni. Vše ale skončilo tak, že na základě 128 podání od postižených byli potrestáni jen dva policisté.

Právo, 7. září 2007