Ivan Langer


Děkuji všem za dosavadní přízeň. Rád se s vámi potkám na mém Facebooku. Ivan Langer

Zaujalo mě...

Vrchní soud dal Ivanu Langerovi za pravdu ve sporu s vydavatelem MF DNES a idnes.cz (MAFRA, a.s.) o ochranu osobnosti a zrušil rozsudek soudu prvního...

více »

Ivan Langer
Curriculum vitea

Média o IL / ČTK: Vláda dá na vysílačky pro policisty 187 milionů korun

[05.09.2007]

Policie

ČTK: Vláda dá na vysílačky pro policisty 187 milionů korun

Vybavení Policie ČR

Vláda na výjezdním zasedání ve Spáleném Poříčí na Plzeňsku rozhodla, že uvolní více než 187 milionů korun pro cizineckou a pohraniční policii. Peníze hodlá investovat do radiokomunikačního systému policistů, který musí odpovídat požadavkům schengenského systému bez hraničních kontrol. O schválení návrhu ministra vnitra Ivana Langra ČTK informoval tiskový odbor úřadu vlády.

Zatímco policisté z cizinecké a pohraniční služby používají analogový systém s koncovými stanicemi Midland, ostatní policejní útvary jsou vybaveny digitálním radiokomunikačním systémem Pegas. Za současného stavu tak mezi nimi není možná přímá rádiová komunikace, proto má vnitro zájem oba systémy sjednotit. Peníze tedy půjdou na posílení infrastruktury systému Pegas v příhraničních lokalitách, na modernizaci systémového softwaru, který zajišťuje fungování Pegase, a rovněž na vybavení útvarů služby cizinecké a pohraniční policie vysílačkami.

Vstupem do Schengenu se zruší kontroly na vnitřních hranicích mezi starými a novými členskými státy EU a mezi novými členskými státy navzájem. To by se mělo stát na pozemních hranicích 31. prosince 2007 a nejpozději do konce března příštího roku na mezinárodních letištích.

Zpravodajství ČTK, 5. září 2007