Ivan Langer


Děkuji všem za dosavadní přízeň. Rád se s vámi potkám na mém Facebooku. Ivan Langer

Zaujalo mě...

Vrchní soud dal Ivanu Langerovi za pravdu ve sporu s vydavatelem MF DNES a idnes.cz (MAFRA, a.s.) o ochranu osobnosti a zrušil rozsudek soudu prvního...

více »

Ivan Langer
Curriculum vitea

Média o IL / MF Dnes (Střední Morava): Langer: Připravil jsem se. A tak nabízím často a hodně

[30.08.2007]

Politika obecně

MF Dnes (Střední Morava): Langer: Připravil jsem se. A tak nabízím často a hodně

Hodnocení práce

Ministr vnitra Ivan Langer je jedním z nejaktivnějších středomoravských poslanců. U mikrofonu stojí často a podal sedm návrhů zákona.

Jak to, že se ve Sněmovně tak často dostanete ke slovu?

Jako stínový ministr vnitra jsem se na funkci ministra velmi poctivě připravoval, s týmem odborníků jsme již dříve pracovali na zásadách nových potřebných zákonů. Proto nyní jako ministr vnitra mohu předkládat již po tak krátké době v úřadu nové kvalitní zákony.

Máte v hlavě nějaký návrh zákona či pozměňovací návrh zákona, který budete v nejbližší době podávat?

Z mnou předložených návrhů Sněmovna nyní projednává například návrh zákona, který zřizuje takzvaná kontaktní místa Czech Point usnadňující komunikaci občanů s úřady, návrh urychlující přechod na digitální televizní vysílání nebo novelu nově upravující podmínky pobytu cizinců a žadatelů o azyl na našem území. V boji proti kriminalitě prosazuji širší možnosti pro nasazení policistů agentů (zejména proti korupci). Do vlády pak připravuji z významnějších zákonů zrovnoprávnění elektronických dokumentů s listinnými jako další krok k rozvoji eGovernmentu či reformu Policie ČR.

MF Dnes, regionální příloha Střední Morava, 30. srpna 2007