Ivan Langer


Děkuji všem za dosavadní přízeň. Rád se s vámi potkám na mém Facebooku. Ivan Langer

Zaujalo mě...

Vrchní soud dal Ivanu Langerovi za pravdu ve sporu s vydavatelem MF DNES a idnes.cz (MAFRA, a.s.) o ochranu osobnosti a zrušil rozsudek soudu prvního...

více »

Ivan Langer
Curriculum vitea

Média o IL / ČT1: Reforma Kriminální policie

[29.08.2007]

Policie

ČT1: Reforma Kriminální policie

Reforma Policie ČR

Moderátor

Moc šéfů, málo práce za nimi asi největší výhrada ministra vnitra Ivana Langera k˙práci kriminalistů. Právě na ně nejvíc dopadne plánovaná reforma sboru. Má zajistit, aby na sebe elitní útvary nežárlily a víc spolupracovaly. Cesta je ale trnitá, padají ostrá slova a křičí se.

Autor

Kriminální policie má do dvou let získat novou tvář, současná práce kriminalistů se totiž nelíbí ministru vnitra.

Ivan Langer /ODS/, ministr vnitra:

Policie má příliš mnoho funkcionářům, kteří nemají moc co na práci a my chceme zmenšit počet těch, kteří jakoby velí jenom sami sobě.

Autor

A hlavy už začaly padat. V˙polovině července musel křeslo šéfa Útvaru kriminální policie opustit Jan Švejdar. Úřad má teď na starosti náměstek policejního prezidenta Jiří Houba. Další kroky reformy mají teprve přijít. Na odhalování zločinu se má podílet víc řadových kriminalistů.

Pavla Kopecká, mluvčí kriminální policie:

Podrobné návrhy nechceme uvádět, nechceme nijak rozbírat do té doby než nám přijde schválený právě tento návrh z˙Ministerstva vnitra.

Autor

Vnitro už jich má na stole několik, ten nejdůležitější je vznik centrálního úřadu, který já sjednotit 3 speciální útvary. Dnes i podle ministra spíše víc konkurují než spolupracují, proto je chce mít pod jednou střechou.

Ivan Langer /ODS/, ministr vnitra:

Co je předmětem diskuzí, lepší koordinace ať již v˙podobě sloučení nebo zastřešení prostřednictvím stejné metodiky práce.

Autor

Policejní reforma má zatím jen obrysy. Jednání o ní ale nabírají na obrátkách a napětí. Schůzka vrcholných funkcionářů z˙minulého úterý skončila hlasitou hádkou. Mezi šéfem Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Janem Kubicem a šéfem Národní protidrogové centrály Jiřím Komorousem. S˙napomenutím ale odešel je Kubice.

Pavla Kopecká, mluvčí kriminální policie:

Svým chování porušil etický kodex Policie ČR.

Tomáš Almer, šéf policejního útvaru pro zajišťování odposlechů:

Podle mého názoru se pan Kubice choval velmi mírně a uvážlivě a já v˙podstatě obdivuji to, s˙jakým klidem zvládnul pana doktora Komorouse.

Autor

Reforma zatím prošla mezi policisty prvním připomínkovým řízením. Ministr vnitra Ivan Langer věří, že všechny další jednání proběhnou hladce a reforma začne platit v˙roce 2009.

Česká televize, pořad Události, 29. srpna 2007